Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Dáán | před 16 lety | ... Rozhovory

Nervové soustavy přítomných fanoušků dostaly opět pořádně zabrat. Utkání s pražskou Spartou přineslo mnoho vzrušujících a emotivních momentů na obou stranách. Přestože domácí hokejisté prohrávali po první třetině již 1:3, závěr utkání byl v jejich režii. Devatenáctiletý útočník, syn asistenta trenéra Roman Vlach rozhodl zápas svými dvěma trefami, kterými zajistil Zlínu cenné dva body.

Nečekaným hrdinou prestižního utkání byl mladičký forward zlínských Beranů Roman Vlach, jenž nejprve poslal vypjatý duel do prodloužení. Posléze svým druhým zásahem v prodloužení zařídil, že bonusový druhý bod zůstane ve Zlíně. „Především jsem spokojený s vítězstvím, které jsme moc potřebovali. Že jsem vstřelil dvě branky, je pro mě plus a povzbuzením do dalších zápasů,“ radoval se Vlach z triumfu 5:4 v prodloužení.

Přestože úvodní vteřiny prodloužení byly v držení kotouče Pražané, kteří zatápěli těžce zkoušené defenzívě domácích, z úvodního náporu se vymanili a využili skulinek v obranné třetině hostů. „Věděli jsme, že na ně herně máme. Přes jejich obránce se dalo bez problému projít. Dokázali jsme si, že můžeme hrát s každým otevřenou partii. Na Spartě bylo vidět, že z nás má respekt,“ pochvaloval si.

Přestože to byli domácí, kteří otevřeli skoré zápasu, pražský celek bleskově otočil průběžný stav na svou stranu. Po první třetině tak spokojenější odcházeli do kabin hosté. „Řekli jsme si, že do zápasu musíme jít s daleko větším úsilím, což se nám v dalších dvou třetinách povedlo,“ kvitoval si Roman Vlach.

V průběhu zápasu domácí fanoušci několikrát hlasitě vyjádřili nespokojenost s výkonem hlavního rozhodčího Pešiny. Ani samotní hráči neskrývali určité roztrpčení, avšak pod hrozbou pokuty si nedovolili nic konkrétního říct. „Já bych to nerad komentoval. Myslím, že každý viděl, jak to bylo. My jsme se s tím snažili poprat, což se nám úspěšně podařilo,“ řekl mladičký centr čtvrté formace, která se postarala o tři branky.

Roman Vlach přeskakuje mantinel v extralize dospělých teprve prvním rokem. Je tedy logické, že mnoho prostoru na ledě nedostane. Přednost dostávají mnohem zkušenější spoluhráči. „Jsem rád za každé střídání a pobyt na ledě. Když ta příležitost přijde, snažím se ji využít,“ pousmál se Vlach, jenž dal trenéru Venerovi pádný argument, aby ho nasadil již v dalším utkání, které odehrají hráči Zlína v pátek v Plzni.

Přečteno: 5712x (naposledy 27.7.2024, 01:32) | Komentářů: 1