Příští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
PRO
úterý 13.8.2024, 00:00
příprava

ZVO
Hosté
ZLN
čtvrtek 15.8.2024, 00:00
příprava
Narozeniny
Alien [16. 6. - 40 let]
Bedna166 [16. 6. - 40 let]
Fakta [16. 6. - 66 let]
Jurys [16. 6. - 28 let]
Korádo [16. 6. - 55 let]
lib_95 [16. 6. - 29 let]
l_lib [16. 6. - 29 let]
Moninka [16. 6. - 35 let]
Perfektos [16. 6. - 49 let]
robas [16. 6. - 11 let]
VAN HALEN [16. 6. - 56 let]
xase [16. 6. - 40 let]
Svátky
Benny [Zbyněk]
benoit [Zbyněk]
Naraku [Zbyněk]
RAMBO [Zbyněk]
Zbyšek [Zbyněk]
Zed009 [Zbyněk]

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodChico | před 15 lety | ... Minireporty

ZLN - LIT Tři dny po uplynutí osmdesáti let od založení zlínského hokejového klubu konečně nastal čas k oslavám. A ty se vskutku vyvedly - doprovodným programem a především parádním představením přímo na ledě. Porážku Litvínova viděla nejvyšší návštěva sezony, konečně se zimák zaplnil počtem vyšším než pět tisícovek.

Před zápasem bylo představeno několik lákadel jako třeba úvodní laserová show, čestné buly Jiřího Králíka, proslov Bolka Polívky, historické vydání Zlínského buly nebo třeba snížené vstupné. Přiznám se, že krom posledních dvou benefitů jsem všechny ostatní propásl. A to i přes to, že jsem ve spěchu porušil celkem třikrát dopravní předpisy - z toho dvakrát jako řidič a jednou jako chodec. Budiž, stalo se, nicméně o nic hokejového jsem nepřišel.

V době finanční krize zřejmě lidé ocenili nejvíce snížení ceny lístků, a tak se návštěvnost oproti minulému domácímu střetnutí s Litvínovem zvýšila o více než 11 set lidí. A na atmosféře to bylo znát.

Hokej se hrál hodně dobrý - jak se na sváteční zápas sluší a patří. Hosté hrozili sporadicky - v první třetině několika rychlými akcemi. Více vzruchu bylo na druhé straně. Jako první rozjásal tribuny Andrej Kollár, který za brankou rezignoval na vymýšlení přihrávky a prostě puk zametl tam, kam patří - 1:0.

Ani komerční přestávky neprobíhaly dnes v klasickém duchu. Místo reklam se na kostce promítaly historické záběry zlínské hokejové minulosti a tak třeba Rosťa Vlach mohl ukázat svému synovi, jak lacino lze přijít k poslednímu vítěznému gólu znamenající mistrovský titul. Po ledě se proháněli ogárci a cérky v krojích a činili se s lopatkami a smetáčky; vedle kotle se vlnila zbrusu nová historická a krásně žlutomodrá vlajka. Prostě hokejová pohodička, jak v hledišti, tak i na ledě.

Larry zřejmě na trénincích dává Lešounovi lekce střelby od modré čáry a vyplácí se to - 2:0. Poprvé o sobě dali hosté výrazněji vědět hosté až gólem. Kubát si najel mezi kruhy a vsadil na razanci. Výborný Sedláček neměl moc šancí tohle chytit. Chvíli to vypadalo, že by černožlutí mohli s výsledkem něco udělat, ale nechat úplně volného Balaštíka před gólmanem? To je dost velký luxus a za ten se platí - 3:1.

Koncem třetiny si diváci užívali euforii - až na jednoho z nich, který tou dobou ležel na ošetřovně po zásahu pukem do hlavy. Musím říct, že šlo o silný moment, kdy síly spojili diváci (vyrobením poplachu), hráči (hozením ručníku), pořadatelé (odvedením postiženého) a lékaři (ošetřením). Onomu fanouškovi se před zápasem asi ani nesnilo, že se přímo v průběhu utkání ocitne nejprve na hostující střídačce, pak na domácí a nakonec i přímo ve zlínské kabině. Zbytek osazenstva si může totéž vyjma šití prožít až zítra při dni otevřených dveří. Dlužno dodat, že letící puk úspěšně minul objektiv a také samotného fotografa HFC Azika, takže návštěvníci našeho webu si mohou oddechnout :-)

O druhé pauze se mohli šťastní výherci těšit ze spousty krásných cen, od kanystrů na benzín až po pronájem skyboxu do konce ročníku. Přestože jsem si usilovně opakoval své číslo 368, nebyl jsem poctěn ani kanystrem ani ničím jiným. Holt smůla...

Třetí třetinu jsem si užil, ostatně stejně tak i většina diváků. Uklidnění přinesla další přesilovka - Larry pálil, Baláš neviditelnou tečí posunul skóre na 4:1. Diváci se bavili i při "bitce" Bahenského a Míky, která připomínala spíše přetahovanou o žlutomodrý dres. Litvínov občas zahrozil, o tom žádná, ale jinak díky zlínské aktivitě neměl příliš času na nějaké útočné choutky. Urodilo se mu až v přesilovce pět na tři a skoro bych se až divil, kdyby se do listiny střelců jako již tradičně nezapsal Robert Reichel - 4:2.

V mezičase stadionem obíhala mexická vlna, sborově se pěl Vysoký jalovec a vše plynulo k tomu správnému konci slavnostního duelu. Dokonce při pohledu na historické záběry na kostce zazněl legendární a dnes už lehce zaprášený chorál "Zapalte Vsetín".

Někdy je zábavné poslouchat i kolemstojící, jako třeba dámu, která okomentovala nezdařený brejk Ivana Rachůnka slovy: "Ale bruslil pěkně, skoro jako Sáblíková" :-D

Závěrečná děkovačka už jen zapadla do předem naplánovaného scénáře - to, že do hlediště na závěr poletí i dresy asi překvapilo všechny vytrvalé fanoušky.

Co dodat? Byl to svátek hokeje se vším všudy. Slušně zaplněný zimák, dobrý výkon od obou soupeřů. Nej hráčem byl vyhlášen Lešoun - asi poprávu - makal, dřel, střílel, nahrával, spolu s ním bych vyzdvihnul Andyho Kollára, který když si vezme puk, tak prostě zbytek osazenstva nemá šanci. Líbilo se mi, jak v oslabení třech proti pěti vyhrál buly sám pro sebe a jako tank se ho jal dotlačit do sítě.

Ostatně celá druhá formace dneska hrála super zápas - spolupráce Rachny s Kesonem byla příkladná. Co se týče Kesona, já bych ho přeřadil do útoku. V obraně občas zaváhá, ale jakmile vyrazí kupředu, to je neřízená střela.

Nakonec jsem si nechal Kubu Sedláčka - jeho výkon rostl s každým zákrokem, který kvitoval celý zimák. Gólman byl skutečnou oporou a jak si svého strážce branky cení ukázali i obránci - brankoviště zametali od dotírajících Chemiků více než důsledně.

Podtrženo, sečteno - fanoušek si přišel na své a snad se brzy bude podobně dobrá návštěva a atmosféra opakovat.
Přečteno: 6916x (naposledy 16.6.2024, 18:28) | Komentářů: 6


Komentáře k článku (6)


IVCA.1988(17.01.2009)
Škoda, že pukem dostal strýc zrovna na oslavách. Ale byl na střídačkách a i v kabině. Ale nechtěla bych zažit tu ranu a sešívání atd. Kdyby to letělo o tři místa vpravo tak to bych byla já a kdyby vedle něho tak to by mohl být otec nebo druhý strýc. Už je v pořádku , ráno jel s otcem pryč

miki(17.01.2009)
dobry takove vykony a atmosfera by mohla byt vidivana na kazdem domacim utkani!!!

reguest(17.01.2009)
skvělé

Tomas.zlin(17.01.2009)
Supr report:) souhlasím s tím, že skělé utkání odehrál Andrej. A po odchodu ze zimáku jsem říkal to samé o Noskovi, určitě byl by dobrý útočník :D

timur: Chico(17.01.2009)
musím souhlasit s Dáánem. Skvěle napsáno! Tenhle článek je báječná tečka za báječným večerem

Dáán: Chico(17.01.2009)
...a parádní podívanou jsi podtrhl skvostným reportem. Za dnešek skutečně všem aktérům


Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generov no syst mem Webgolem za 0.0762 vte in)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-PRO, 13.8.2024, 00:00]
Dnes slaví:

Pavel Maláč51 let
Roman Meluzín52 let
Radim Tesařík50 let
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 690