Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Casper | před 16 lety | ... Minireporty

Berani dokázali v utkání 44. kola 02 extraligy v souboji se znojemskými Orly zvítězit až v samostatných nájezdech. Zápas rozhodl obránce David Nosek, který oslavil dnešní výhru hattrickem. Na vítězství měl také velkou zásluhu Jakub Sedláček. Ten vychytal výhru v samostatných nájezdech, ve kterých ještě letos nepoznal hořkost porážky.

Orli vlétli do utkání aktivně, brankář Sedláček si ani nestačil osahat kotouč a už jej lovil ve 4. minutě poprvé ze své sítě. Martin Rýgl poslal přesnou střelou k tyči hosty do vedení. Znojmo nadále mělo převahu, ale nedokázalo využít nabídnuté šance. Do dvoubrankového vedení poslal hostující tým Karel Plášek, který šikovně a přesně tečoval střelu Radima Bičánka. V poslední minutě první třetiny zkusil snížit Hamrlík, ale na Trvaje si nepřišel. Po dvaceti minutách se šlo do kabin za stavu 2:0 pro Znojemské Orly.

Domácí vstoupili do druhé třetiny mnohem lépe a kontaktní branka na sebe nenechala dlouho čekat. Přesilovou hru hned v úvodu druhé dvacetiminutovky využil přesnou střelou obránce Nosek. Berani se po první brance tlačili do útočného pásma a brankář Trvaj se měl co ohánět, aby zastavil nebezpečné pokusy zlínských hráčů. Velký tlak si vytvořili ve 28. minutě, ale Znojmo mělo potřebnou dávku štěstí. Obrovskou příležitost zvýšit vedení Orlů měl Tomáš Čachotský, který nedokázal nasměrovat kotouč do poloodkryté domácí klece. Před Trvajem bylo v prostřední části hry velmi dusno, ale defenzíva Znojma už žádnou branku ve zbytku druhé třetiny nedovolila.

Berani do třetí části vstupovali s jednobrankovým mankem. Příležitost srovnat mohli při vyloučení Pavla Mojžíše, ale z vytvořeného tlaku se jim branku vstřelit nepodařilo. Přesně v polovině třetí třetiny se dočkali zlínští fanoušci vyrovnání, Ivan Rachůnek s přihrávkou nespěchal a ve správný okamžik předložil puk Noskovi, který střelou do horního rohu vstřelil svůj druhý gól v utkání.

Do konce základní hrací doby žádná branka nepadla, a na řadu tak přišlo pětiminutové prodloužení, ve kterém měly obě mužstva šance rozhodnout, ovšem brankáři byli pozorní. Na řadu přišly samostatné nájezdy. Hattrick parádním zakončením dovršil obránce Nosek. Po něm Trvaje překonal také Leška. Naopak na Sedláčkovi si vylámali zuby Dopita s Bičánkem.

Ve Zlíně tak zůstávají pozlacené dva body za výhru 3:2 po samostatných nájezdech.

Přečteno: 6817x (naposledy 22.10.2024, 07:26) | Komentářů: 3