Minulý zápasPříští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
PRE
čtvrtek 10.8.2023, 17:30
Příprava
Domácí
PRE
Hosté
ZLN
čtvrtek 17.8.2023, 17:30
Příprava
Narozeniny
evža [8. 6. - 96 let]
majlinka [8. 6. - 34 let]
Pavliik [8. 6. - 40 let]
Rolda [8. 6. - 61 let]
Svátky
Dnes slaví: Medard

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodOhodnoťte hráče

Dáán | před 14 lety | ... Rozhovory

Berani si zastříleli! Přestože po celé dvě třetiny svítil na ukazateli nerozhodný výsledek, ve třetí části se strhl gólový uragán. Střeleckou explozi načal David Nosek, jenž uprchl z trestné lavice do sóla a vstřelil tak důležitou rozdílovou branku zápasu.

Vítr do plachet jim nahnala hned úvodní Záhorovského trefa. Taktika zněla jasně, zatlačit svého soka hned z kraje zápasu. „Chtěli jsme na ně hned od začátku vlítnout, dostat je pod tlak, protože předchozích vzájemných zápasech se nám to moc nepodařilo. Změnili jsme taktiku, což se vyplatilo,“ pochvaloval si zlínský zadák.

Klíčová situace zápasu. Dvojice hlavních rozhodčí Kubeš – Mikula posílá postupně tři zlínské hokejisty na konci druhé třetiny na trestnou lavici. Hosté Barany sevřeli do nepříjemných kleští, přesto odolali. „Věřil jsem klukům, že to ubrání. Bránili dobře prostory, nikam nelítali, výborně se posouvali, měnili pozice. Musím jim poděkovat za perfektně odvedenou práci,“ oddechl si David Nosek.

Naopak ve 12. vteřině závěrečné třetiny domácí hráči nečekaně udeřili. Po precizní Leškově příhře ujel sám na brankáře Růžičku přímo z trestné lavice. „Petr Leška byl zády do hry, ale přesto mně viděl. Více, než půl gólu patří jemu, byla to brilantní přihrávka. Klobouk dolů,“ smekl poklonu za nezištnou přihrávku autor důležité branky.

Nosek se řítil sám na brankáře, přesto do poslední chvíle sám nevěděl, jakou fintu zvolí. „Moji první myšlenku mi zkazil golman dobrým pokrytím prostoru, pro jsem na poslední chvíli musel jít do kličky,“ vysvětloval svoji volbu Nosek.

Ve třetí části vybuchla střelecká exploze. Najednou všechno šlo tak hladce. Dosavadní extraligový lídr najednou nestíhal. Obránci nevěděli kam dřív skočit, destrukce obrany hostů byla ukázková. „Vyhecovalo nás oslabení, kdy jsme museli jít dvakrát do tří, následně se nám ještě povedlo vstřelit gól. Pardubice to položilo, postupem času se nám povedly i pěkné akce pro fanoušky,“ připomněl. Fanoušci si zápas užívali. Stadion obíhala mexická vlna, každou akci doprovodil bouřlivý skandovaný potlesk.

Přestože Pardubice hrály v početní převaze celkem osmkrát, na Venerův soubor v této herní činnosti ani jednou nevyzráli. „Na jejich přesilovky jsme se připravovali. Věděli jsme, že v početní převaze hrají výborně. Dávají v nich mnoho branek, takže jsme se snažili pokrýt hlavně předbrankový prostor,“ poodkryl předzápasové pokyny.

Zlín dvě kola před koncem základní části drží šestou. poslední postupovou pozici do čtvrtfinále. Bodové odstupy jsou minimální. Stát se může ještě cokoliv. „Náš hlavní cil byl se dostat do desítky, což se nám tři kola před koncem povedlo. Máme to ve svých rukou, takže se o přímý postup zkusíme porvat,“ dodal odhodlaně Nosek.

www.daan.estranky.cz - Dáán
Přečteno: 5523x (naposledy 8.6.2023, 06:41) | Komentářů: 0


Komentáře k článku (0)


Zatím žádné komentáře

Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2023, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generováno systémem Webgolem za 0.2697 vteřin)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-PRE, 10.8.2023, 17:30]
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 686