Příští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
PRO
úterý 13.8.2024, 00:00
příprava

ZVO
Hosté
ZLN
čtvrtek 15.8.2024, 00:00
příprava
Narozeniny
Berry [14. 7. - 34 let]
Bruma [14. 7. - 20 let]
brumík [14. 7. - 20 let]
forever27 [14. 7. - 25 let]
Lord Loki [14. 7. - 52 let]
Mersii [14. 7. - 35 let]
Novák [14. 7. - 37 let]
Rododendron [14. 7. - 111 let]
Todak [14. 7. - 31 let]
vsetin1 [14. 7. - 43 let]
Svátky
hobzovka [karolína]
Karol [Karolína ]
Karoliina [Karolína]

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodDáán | před 15 lety | ... Rozhovory

Je to tam! Zlínští hokejisté válcují jednoho soupeře za druhým. V závěrečném kole základní části to odnesla pražská Sparta. Právě se stejným soupeřem se utkají ve čtvrtfinále play off. Jaroslav Balaštík přispěl k cennému vítězství brankou a asistencí.

Do posledních chvil nebylo nic jistého. Přestože po celý zápas to vypadalo spíše na Litvínov, nakonec se zlínští hokejisté potkají za poslední čtyři sezony s pražským klubem již potřetí ve čtvrtfinále play off. „Při takové vyrovnanosti celé soutěže si člověk nevybere. Do třetice vyšlo, že budeme hrát se Spartou, tak věříme, že to zlomíme. Před sezonou byli pasování jako největší favorit, ovšem my jsme je třikrát porazili,“ poukázal na lepší bilanci v letošní sezoně Balaštík.

Co chvíli byly na světelné tabuli k vidění průběžné výsledky z ostatních stadionů. „Každý průběžné výsledky sledoval. Bylo lákavé se mrknout, jak hrají ostatní. Šlo o hodně, každý chtěl mít přehled. Jsme v play off, což byl náš cíl. Za celou sezonu je to pro nás velká odměna,“ poznamenal s úlevou. Základní cíl se splnit podařilo, nyní je čekají boje o všechno!

Přestože letos zůstal za svým střeleckým maximem, v posledním duelu základní části vstřelil svoji 20. branku letošního ročníku nejvyšší soutěže. „Dnes se hrálo o víc, než o mé osobní statistiky. Jsem rád, že jsem s ní přispěl k důležitému vítězství. Do závěrečné fáze zápasu byla uklidňující,“ podotkl zlínský kapitán.

Přestože první zápas čtvrtfinále odehrají až 2. března, čekají je poslední volnější dny, poté již půjde do tuhého. „Zítra ještě máme regenerační trénink, poté poslední volný víkend, takže si rádi odpočineme a pořádně se připravíme na závěrečné boje o titul. Jde o všechno,“ uvědomoval si Balaštík.

Zlínský tým skončil po základní části na pátém místě tabulky, což by před sezonu netipovali ani největší optimisté. „Sparta byla čtvrtá, má výhodu domácího prostředí, takže favoritem jsou zřejmě oni, ovšem takové prognózy bývají ošidné,“ varoval útočník Beranů.

Sparta Praha! Velký rival a soupeř, který do útrob zlínského stadionu přiláká hodně diváků. „Jak pro nás, tak i pro fanoušky to bude vrchol sezony, určitě bude vyprodáno, přijede atraktivní soupeř,“ těšil se na závěrečné boje.

Pro 18letého brankáře Jakuba Sedláčka to může být složité. Vždyť play off přináší mnoho překážek, nevyzpytatelných a nestandardních situací Rozhodovat budou maličkosti a zkušenosti, což může v konečném důsledku chybět. „Víme to, ale Kuba je mladý bezstarostný kluk. V posledních kolech šlo také o všechno a zvládl to bravurně. Tlak bude velký, ale dokáže ho ustát,“věřil dosavadní opoře týmu.

Po zápase je zřejmé, že hráči hned domů za drahými polovičkami nepůjdou. Vždyť opět po roce si zahrají play off. „Je to interní záležitost. Něco s klukama vymyslíme, ale zítra máme trénink, takže nic velkého to nebude, na oslavy je ještě čas,“ pousmál se bez bližších podrobností.

www.daan.estranky.cz - Dáán
Přečteno: 6195x (naposledy 14.7.2024, 13:30) | Komentářů: 1


Komentáře k článku (1)


Chico(19.02.2009)
Jak praví zákon pravděpodobnosti - čím víckrát něcou zkoušíš, tím větší je šance, že se to podaří, takže dotřetice (za ty čtyři roky) všeho dobrého a zlého, ať to zlomíme! Abrakadabra


Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generov no syst mem Webgolem za 0.7178 vte in)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-PRO, 13.8.2024, 00:00]
Dnes slaví:

Martin Jenáček49 let
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 690