Příští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
PRO
úterý 13.8.2024, 00:00
příprava

ZVO
Hosté
ZLN
čtvrtek 15.8.2024, 00:00
příprava
Narozeniny
Berry [14. 7. - 34 let]
Bruma [14. 7. - 20 let]
brumík [14. 7. - 20 let]
forever27 [14. 7. - 25 let]
Lord Loki [14. 7. - 52 let]
Mersii [14. 7. - 35 let]
Novák [14. 7. - 37 let]
Rododendron [14. 7. - 111 let]
Todak [14. 7. - 31 let]
vsetin1 [14. 7. - 43 let]
Svátky
hobzovka [karolína]
Karol [Karolína ]
Karoliina [Karolína]

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodDáán | před 15 lety | ... hfczlin.BLOG

Zbývá poslední den do pokračování čtvrtfinálové série mezi zlínskými Berany a Spartou Praha. Ve čtvrtek 5.3 od 13 do 16 hodin proběhl předprodej vstupenek na oba domácí zápasy. Již před 12 hodinou se začala tvořit fronta, scházeli se první nedočkaví zájemci. Pokladny se otevřely hodinu po poledni a dlouhý had fanoušků dychtících po lístcích se točil až k hlavní silnici Březnická.

Takový zájem se nečekal a překročil veškeré očekávání. Trochu to připomíná zlínskou mánii z roku 2004, kdy se později slavil mistrovský titul. Fanoušci se však zlobí. Pokladny jsou otevřené pouze dvě, později se otevřela maximálně třetí. Prodejci měli plné ruce práce. „Čekal jsem, že tady budou otevřené všechny čtyři pokladny, bohužel jsou otevřené pouze dvě, proto se vytvořila tak dlouhá fronta. Jinak lístky zdražené nejsou, takže jsem spokojený,“ pověděl šedesátiletý pan Dvořáček z Šumic na Uherskohradišťsku těsně poté, co si koupil vstupenky. Ke slyšení byly i ostřejší výrazy. Jeden z fandů již táhlou frontu nevydržel a přišel se stížností přímo k okýnku s dotazem, proč neotevřou více pokladen. Neuspěl. Odešel otráveně si stoupnout na chvost řady. „Nic vám říkat nebudu, běžte za vedoucí,“ odmítla žádost o krátký rozhovor jedna z prodávajících zavírající jednu z pokladen. Vedoucí se již přes veškerou snahu sehnat nepodařilo.

A jak věří nadějím na zvrat v sérii zlínští fanoušci? „Na Spartu, především na jejich ledě již tradičně zahrát neumíme. Doma se to musíme pokusit zvrátit, alespoň jeden zápas doma musíme vyhrát. Věřím, že se do Prahy ještě vrátíme. Nezbývá nic jiného, než držet palce,“ mačkal lístky v ruce s vírou pan Dvořáček, že ještě není všem dnům konec.

Stejného názoru je i třiadvacetiletý Milan ze Zlína, který doufal, že se v opačném gardu zopakuje poslední souboj nesmiřitelných rivalů ze sezony 2006/07. Zlín odjížděl také do Prahy s vedením 2:0 na zápasy. Jenže Sparťané celý vývoj série obrátili ve svůj prospěch a nakonec na svém ledě oslavovali vítězství 4:2 v sérii. „Myslím a doufám, že dvakrát doma Spartu porazí, protože po celou sezónu v domácím prostředí vyhrávali. Stejně tak tomu bylo i před dvěma lety. Proto věřím, že by to mohlo být naopak a soupeře čtyřikrát porazí a postoupí,“ míní mladík. S nadšením v hlase doplnil. „Jestli je dvakrát porazí, v Praze určitě nebudu chybět. Aby postoupili, musí minimálně jednou venku vyhrát. Jednou tu nepříznivou bilanci přece zlomit musí,“ nepřestal věřit zapálený fanoušek Milan.

Podle zájmu o vstupenky se dá očekávat naplněný stadion. Možná i vyprodáno! Zlínský kotel znova zcela určitě vytvoří bouřlivou atmosféru. „Pro Spartu připravujeme peklo,“ varoval neoblíbeného soka jeden z kotelníků Honza Štefek s přezdívkou Štefi, jenž se hlásí pod hlavičku HFC.

Jeden z rady vedoucích zlínského hokejového fanclubu Radek Pobuda, alias Radeček byl trochu konkrétnější a sdílnější. „Bude se vyvěšovat transparent, který jsme měli na Spartě a společně s tím představíme novou vlajku fanclubu. Jinak o ničem jiném nevím, nechme se překvapit,“ prozradil. Klíčový faktor pro zdramatizování celé série a návratu do hlavního města je podle něj jednoznačný. „Musíme vyhrát dva zápasy, to je jasné, ne?“ směje se Pobuda a dodává. „Důležité bude, aby se napravilo sedm rad, jak nevyhrát zápas v play off, jak psal Chico ve svém článku,“ poukazoval na jeden z posledních příspěvků na webu fanoušků.

Na úvodní dva duely věrní fandové vypravili do Prahy autobus. Jaké jsou dojmy jednoho z organizátorů v pořadí již třetího dvoudenního výjezdu v letošním ročníku extraligy? „Prvotní nadšení a radost, že začalo play off s naším „oblíbeným“ týmem po prvních třetinách obou zápasů trochu opadlo. Zápas se nevyvíjel úplně ideálně, jak bychom si představovali. Na konci byla vidět skleslost a smutek, jelikož jsme věřili, že bychom alespoň jeden zápas mohli vyhrát. Podle mého střízlivého odhadu tam bylo zhruba 150 Zlíňáků. V prvním zápase se fandilo skvěle, ve druhém za stavu 3:0 pro domácí už to nešlo, tak jak by mělo,“ zakončil krátké povídání v telefonickém rozhovoru Radeček.

www.daan.estranky.cz - Dáán

(pozn. ZDE si můžete prohlédnout fotky z předprodeje)
Přečteno: 7243x (naposledy 14.7.2024, 12:29) | Komentářů: 4


Komentáře k článku (4)


Krťa: Radeček(06.03.2009)
Já jsem byl v Praze jenom na 1. zápase a těch lidí ve zlínském kotli bylo určitě víc jak 150.

Lečigou: Chico(05.03.2009)
To já se těšil ještě před přečtením

Chico: Dáán(05.03.2009)
Mazeeec Po tomto článku se těším jako děcko na vánoční dárky

levaso(05.03.2009)
Pěkný článek ;-)


Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generov no syst mem Webgolem za 0.3379 vte in)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-PRO, 13.8.2024, 00:00]
Dnes slaví:

Martin Jenáček49 let
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 690