Příští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
PRO
úterý 13.8.2024, 00:00
příprava

ZVO
Hosté
ZLN
čtvrtek 15.8.2024, 00:00
příprava
Narozeniny
LulinŠulin [21. 6. - 45 let]
Machy [21. 6. - 30 let]
mia [21. 6. - 22 let]
Terka22 [21. 6. - 33 let]
Svátky
disciplina [Alois]
Fousek [Alois]
neznalec [Alois]
pruvan [Alois]

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodBenoit | před 14 lety | ... Minireporty

Poslední předvánoční zápas zlínské hokejisty zavedl na led letos výborně hrající Plzně. Bojovat bylo o co. Vítěz tohoto duelu měl zajištěno 1. místo v tabulce přes Vánoční svátky. Navíc se tento pikantní duel odehrál před televizními kamerami – což ovšem nezabránilo dobré divácké kulise, neboť stadion byl až na sektor hostů vyprodán.

Na tento duel jsem se těšil již mnoho dní dopředu a proto ani jisté komplikace mi nezabránily se výjezdu zúčastnit. S denním předstihem jsem vyrazil ze Zlína do Prahy, neboť se neozval žádný jiný dobrovolník, co by se mnou tuto cestu absolvoval v den zápasu. Na pražském hlavním nádraží byl sraz stanoven na 14:50 a v 15:04 jsme ve složení p_z, Zuzka, simir, Mira (který dorazil z Brna) a já vyrazili směr Plzeň. Zásoby alkoholu pro navození nálady byly tentokrát menší, ale pár pivek a jedna láhev zelené byly na rozehřátí tak akorát. V 16:50, tedy překvapivě na čas, zastavil vlak na plzeňském hlavním nádraží. Měli jsme více než hodinu do začátku zápasu, proto jsme neváhali a cestou se zastavili na jedno rychlé v baru poblíž stadionu. V místnosti 4x6 metrů bylo mezi barem a třemi stoly vtěsnáno mnoho domácích příznivců. Většina z nich na sobě měla dres pana zachránce místního hokeje – pana Martina Straky Velikého. Hned při otevření dveří všichni zpozorněli a přistála kdejaká peprná poznámka. Později, když jsme se s některýma dali do řeči, bylo to už víc v klidu ale asi měli hoši štěstí, že jsme měli splachovací náladu. „Koho máš na dresu?“ Letěl na mě dotaz od týpka stojícího u barového pultíku. „Mám svůj, fanklubácký. Ale jinak bych měl Lešku, devatenáctku jak mám teď!“ „Ty vole, ten letec, jo?“ Asi vám je všem jasné, že nemělo cenu tam něco na to říkat a jen jsem se na něj zpola nevlídně podíval a raději zaplatil pivka a přesunul se za zbytkem svého mančaftu. Oni si taky vyslechli dost a Zuzce a p_z se tam teda moc nelíbilo a chtěly, ať rychle dopijeme. A proč taky ne, hokej začínal za 30 minut a ještě jsme potřebovali lupeny a natáhnout transparent.

Když jsme přišli do sektoru, již tam byl camlik a mojek a pár dalších lidí. Bohužel ne tolik, co by se na tento atraktivní zápas slušelo. Jenže komu by se chtělo den před Štědrým dnem jet takovou dálku. Škoda, že nás ta Plzeň nepožádala o přeložení zápasu na nějaký lepší termín. A ještě k tomu k nám - do Zlína!!!

Roztáhli jsme transparent s textem „Pekelně Spolehlivý Gólostroj ZLÍN“, který nám na nedávný litvínovský duel připravil Semir. V litvínově se ujal, proč by to tedy nemohlo vyjít i v Plzni. Jenže zde nás čekalo mnohem těžší utkání. Hráči věděli, že blbnout nemá cenu a bylo potřeba začít opatrně. Vždyť z pár posledních duelů v Plzni jsme 2x inkasovali hned v úvodní minutě! Už při ICQ pokecu s radečkem a dalšíma jsme se shodli, že bez Kuby Sedláčka nás asi čeká debakl a jestli vůbec má cenu na ten výjezd jezdit, dostat s nulou a zase valit zpátky domů. Já se mou neoblibou Štůryho netajím. I když žádnou ostudu v Plzni neudělal, přesto jeho stylem chytání a zmatkařením mi ten hokej trošku kazí a bojím se každé vteřiny, kdy se hraje v našem obranném pásmu.

Tento zápas přinesl z naší strany hodně opatrný hokej. Kam se taky hnát na ledě druhého týmu tabulky. Jenže našich šancí bylo opravdu malinko. I když nutno říci, že když už jsme se nějakým brejkem dostali ke střele, vypadalo to nebezpečně a občas gól visel na vlásku štěstí. Domácí publikum se opět jako tradičně bavilo vulgárními pokřiky na adresu našeho týmu, naštěstí výjimečně to proložili povzbuzením svého týmu. Díky Bohu aspoň za to. I když nerad bych jim křivdil. Pokřik „Hamrlík je vůl“ jsme totiž možná jen špatně rozuměli a ve skutečnosti domácí kotel hromadně a za bouřlivého potlesku sedících skandoval: „Hamrlík je bůh! Hamrlík je bůh!“ O chvíli později se nesl pokřik „Jarda Balaštík, Jarda Balaštík, to je ale pěknej č**ák“ a celý stadion to ocenil potleskem. A víte co? Ani se jim nedivím, oni totiž možná rozuměli „..ten má ale velkej č**ák“ a tak uznale zatleskali. Když pomineme ty sprosťárny, tak plně zaplněný stadion udělal opravdu důstojnou zvukovou kulisu zápasu a když mnohokrát všichni, ale opravdu všichni sedící tleskali, vypadalo to moc hezky.

Zpátky k dění na ledě. Velice překvapivě ani po čtyřiceti minutách nikdo branku neviděl (kdyby se hrálo proti týmu čistému jak z růže květ, možná by se tam nějaká na záznamu našla). A tak bylo jasné, že první gól rozhodne. A bohužel přišel do naší branky po pěkné střele Adamského. Nám to prostě moc nešlo, ale nějaká ta snaha tam byla. Škoda, že alespoň jedna z těch našich polonebezpečných střel tam nezapadla. Výjezd by byl o to radostnější. Při trošku nesmyslné power-play jsme dostali k maximální spokojenosti domácího publika gól na 3-0 a rozjely se oslavy, jakoby Strakovi hoši slavili primát ve finále! Působilo to trošku komicky a nedalo mi to rozeřvat pokřik „Kde máte titul?!“

S náladou mírně pokaženou nulou na našem gólovém i bodovém kontě jsme se přesunuli před stadion k autobusu a tradičně čekali na hráče. Vůbec poprvé se stalo, že kluci vyšli ven a autobus se ještě nestihl přesunout z parkoviště. Hráči se rozpačitě dívali po okolí a pak naházeli tašky na hromadu a věnovali se svým mobilním telefonům. Při čekání na bus se s námi zakecala parta náctiletých fanoušků. Oproti letošnímu prvnímu zápasu v Plzni na nás policejní dodávka nečekala, aby nás doprovodila pomalou jízdou až k nádraží. Nyní tam byly dodávky hned 3, ale hoši evidentně spěchali domů a ti mlaďoši nevypadali nebezpečně a navíc nás i doprovodí k nádraží, tak to policisté zabalili a zdekovali se. Dorazila je totiž asi věta, že ty dresy opravdu nehodláme svléct. Já vím, že to je pro naše dobro, ale když Plzeň vyhrála, tak jsou neškodní. V Kladně bychom si toto ovšem nedovolili ani po naší prohře.

Přímý vlak pouze jen do Přerova měl odjezd ve 22h, tak jsme se pomalým krokem za asistence pár domácích fandů vydali na nádraží a tam si v bufetu dali závěrečné pivo. Vlak nebyl ani moc plný, ale bohužel jel až na Slovensko a to znamenalo jediné – narazili jsme na přiopitého dělňase s pejskem, který měl obrovskou potřebu si s námi povídat. Ale po pár minutách se asi děvčatům nelíbilo, že o ně měl větší zájem než o nás kluky, tak jsme jej museli vyhnat do vedlejšího kupé, kde seděla i jeho manželka. V Praze na hlaváku jsme se rozloučili s ostatními a jen s p_z pokračovali do Přerova, kde nás dne 24.12. ve 3:20 ráno nabral její hodný taťka a zavezl domů.3 0
Plzeň Zlín
Diváci: 7693 (91% kapacity stadionu)
Hráno: 23.12.2009, v 18:10, ČEZ Aréna, Plzeň


Přečteno: 7900x (naposledy 21.6.2024, 01:03) | Komentářů: 2


Komentáře k článku (2)


Legendární Vůdce: Legendární(29.12.2009)
Dobře, ty! '
Ten pejsek s dělňasem!
To byl přímák do Přerova??? Já jsem to na netu nenašel, kurva fix, to bych jinak určitě jel! Co už, no. Btw. Felix (jestli to byl teda on, s tím svým černým bubnem) slyšet byl, a dobře.

reguest(27.12.2009)
doufám že jste měli k tomu transparentu ten dodatek, Ne vždy se daří .-D


Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generov no syst mem Webgolem za 0.3909 vte in)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-PRO, 13.8.2024, 00:00]
Dnes slaví:

Jakub Ferenc35 let
Alan Leggett59 let
Roman Vlach35 let
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 690