Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Malý Rachůnek | před 14 lety | ... Minireporty

Nevyužité gólové příležitosti, neproměněný nájezd, inkasované góly v rozmezí několika sekund a především všudypřítomná nervozita, tak by se dal stručně charakterizovat druhý domácí zápas sezony z pohledu Zlína.

Hned zezačátku zápasu domácí inkasovali, museli dotahovat dvoubrankový náskok Brna a potýkat se s promarněnými šancemi. Druhé dějství poznamenal Sivákův neproměněný nájezd a stoupající nervozita týmu okořeněná neschopností vůbec přihrát na spoluhráčovu hokejku. V poslední třetině beznaděj a trápení domácích vyvrcholilo, konec zápasu byl pro Ševce doslova vysvobozením.

Přitom by Beranům stačilo využívat šance. V první třetině těch dobrých měli více než dost, mezi největší patřila Balaštíkova přesilovková střela nebo Hamrlíkovo nahození od modré na konci první části, které zastavily až Trvajovy sevřené betony.

Ale byli to hosté, kdo střílel branky. Do vedení šli brněnští už v polovině sedmé minuty. V přesilovce nejdříve nastřelili břevno, dorážka Ondřeje Veselého už mířila do branky. O půl minuty později na 2:0 zvyšoval při hře čtyři na čtyři Huml.

Zlínu se podařilo snížit, když se na začátku sedmnácté minuty při signalizovaném vyloučení dostal odražený puk ke Švrčkovi na modrou čáru a zlínský obránce vstřelil první a poslední gól domácích.

Ve druhé třetině byli vyrovnání Ševci nejblíže ve 24. minutě. Vystřelený puk mířil přímo do branky, ale Trvajovi se ho podařilo vypíchnout těsně před brankovou čárou. Další šance na vyrovnání vzala domácím o čtyři minuty později dvojice Hruška – Kvapil, když se dostala do přečíslení dva na jednoho a druhý jmenovaný krásným gólem zvýšil na 3:1 pro Brno.

Klíčovým okamžikem zápasu však bylo pravděpodobně Sivákovo neproměněné trestné střílení. V polovině třetiny byl zlínský útočník faulován poté, co se prosmýkl hostující obranou a dostal se až před Trvaje, kompenzace za zmařenou střelu v podobě nájezdu mu ale nevyšla. Brněnský brankář Sivákovi vypíchl kotouč ještě dřív, než vůbec stihl vystřelit.

Od nevyužitého nájezdu to šlo s domácím týmem z kopce. Beznaděj Ševců podtrhují i některé momenty poslední třetiny, zvláště Leškova střela z těsné blízkosti soupeřovy branky, v níž centrovi první řady stačilo puk o pár centimetrů zvednout. Deset minut před koncem se pak Linhart snažil propasírovat kotouč za Trvajova záda, dokonce si vynutil kontrolu u videorozhodčího, ale neuspěl.

Na konečných 1:4 necelých pět minut před koncem upravil hostující Balej, gólovou situaci musel potřetí v zápase sudí konzultovat se svým pomocníkem u videa. Čtvrtý gól však už byl jen kosmetickou úpravou výsledku, který odpovídá průběhu zápasu a především předvedené hře.

PSG Zlín - HC Kometa Brno 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Góly: 17. Švrček - 7. Veselý, 7. Huml, 29. Kvapil, 56. Balej.

PSG Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Řezníček, Bořuta, Kučný, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, I. Rachůnek - Kubiš, Roman Vlach, Sivák - Záhorovský, Balán, F. Čech.

HC Kometa Brno: Trvaj - Mojžíš, Stehlík, Richter, Malec, Houdek, Zubíček, Protivný - Veselý, R. Procházka, Hubáček, Jaroslav Svoboda, Huml, Brabenec, Balej, R. Hruška, Kvapil, Jakub Svoboda, Erat, Pospíšil.