Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Malý Rachůnek | před 14 lety | ... Minireporty

Do třetice všeho dobrého ve Zlíně tentokrát neplatilo. Trojici domácích utkání v řadě Berani zakončili prohrou 2:3. O výsledku rozhodla závěrečná třetina, rozhodující gól si Tomáš Duba nešťastně srazil za záda sám.

Dvě domácí vítězství chtěli hokejisté Zlína prodloužit na hattrick, hrou v úvodní třetině nakročili ke třem bodům slibně. Nástup hostů ve druhé části ale přinesl vyrovnání a především celkovou vítkovickou převahu na hřišti. V rozhodujícím závěrečném dějství Zlínu nestačilo ani rychlé vyrovnání po druhé brance Vítkovic, smolný gól čtyři minuty před koncem rozhodl ve prospěch hostů.

Za předvedenou hru by si nicméně zasloužily body oba týmy. Zlín za ukázkovou první třetinu a závěrečnou bojovnost, Vítkovice především za výbornou hru dozadu a ubráněná oslabení. Právě vítkovický rychlý přístup k hráčům a nepropouštění zlínských přihrávek se ukázalo být klíčovým.

Jako v předchozích utkáních, i proti Vítkovicím mohli Ševci vést už od druhé minuty, Důras zůstal sám před brankou, ale volné místo netrefil. V polovině třetiny domácí ustáli čtyřicetivteřinové oslabení tří proti pěti, ve kterém soupeře nepustili do větší šance.

Prvního gólu se fanoušci dočkali ve třinácté minutě. Vítkovičtí vyhazovali puk ze své třetiny, na modré ho ale zastavil Dalibor Řezníček a přesnou trefou si vystřelil první extraligový gól. Údajnou teč z hokejky Balána konzultoval sudí s videorozhodčím, zlínský útočník se ale puku nedotkl vůbec, natož pak vysokou holí.

Těsně před koncem třetiny volal svému pomocníkovi u videa rozhodčí znovu. Skóre se ale tentokrát neměnilo, kotouč tečovaný vlastním hráčem od břevna Málkovy branky za čáru nespadl.

Nástupu Vítkovic do druhého dějství vypomohla brzká přesilovka, v níž hosté Dubu ostřelovali ze všech stran. V následné zlínské hře v početní výhodě domácí brankář využil soupeřova střídání a krásnou přihrávkou až na útočnou modrou čáru naservíroval puk dvěma volným spoluhráčům.

Gól však padl z protiútoku, když ve třicáté minutě dostal Ujčík vyjíždějící z trestné lavice přihrávku a střelou mezi nohy nedovolil zlínskému gólmanovi vůbec zareagovat – 1:1.

Přes hradbu bránících hostů se podařilo Ševcům dostat až v poslední minutě třetiny, nejdřív Leškovu střelu mířenou do horního růžku pohotovou lapačkou zneškodnil Málek, vzápětí vítkovického brankáře v poloze ležmo nedokázal přehodit Sýkora ani Rachůnek.

Třem gólům ve druhé polovině závěrečné části předcházely dobré příležitosti na obou stranách, zlínské šance zahodil střelou přímo do gólmana Rachůnek, přečíslení dva na jednoho zase nevyužili Balán s Čechem. V brance skončil pouze střílející Filip Čech.

Vedoucí branku zaznamenal v padesáté minutě vítkovický Káňa, který za Dubova záda dorazil odražený puk. Rychlé vyrovnání zařídil v 54. minutě kapitán Balaštík, v přesilové hře tečoval Hamrlíkovu střelu – 2:2. Z vyrovnání se však domácí neradovali dlouho, už za dvě minuty se opět měnil stav.

Rozhodující moment zápasu měl na hokejce hostující Vrána. Puk procpal zlínskému brankáři mezi nohama a ten se doslova doploužil za brankovou čáru. Ševcům už na další změnu skóre nezbyl čas a ani v závěrečném tlaku nesebrali Vítkovickým ani bod.

PSG Zlín - HC Vítkovice Steel 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Góly: 13. Řezníček, 54. Balaštík - 30. Ujčík, 50. Káňa, 56. Vrána

PSG Zlín: Duba - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Řezníček, Míka, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, Rachůnek - Holík, Balán, Čech - Kubiš, Vlach, Ondráček

HC Vítkovice Steel: Málek - Punčochář, Barinka, Ovčačík, Trnka, Malík, Voráček, Rehák - Huna, Burger, Káňa - Szturc, Húževka, J. Sýkora - Ujčík, Tomas, Šedivý - Pohl, Vrána, Klimek