Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Malý Rachůnek | před 14 lety | ... Minireporty

Vše podstatné se odehrálo během první třetiny, v šestnácté minutě už na kostce svítilo 5:1 pro domácí. Ze dvou letošních duelů na zlínském ledě si tak Litvínov odváží sedmnáct obdržených branek.

Přitom hosté rozhodně nebyli týmem hrajícím po inkasovaných gólech se svěšenou hlavou. Zlínskou střeleckou kanonádu odnesl snad jenom brankář Franěk, který po třech brankách a jen jediném úspěšném zásahu odjel vystřídat, jeho spoluhráči ale bojovali až do konce. Bohužel pro Litvínov, díkybohu pro Ševce, gólové štěstí zůstalo na domácí straně.

Na úvod zápasu prověřili litvínovští střelci Dubovo soustředění, od šesté minuty se ale pozornost přesunula na druhou stranu hřiště. Úspěšné trefy zlínských hráčů zahájili dva obránci. Nejdřív se v šesté minutě útočně hrající obránce Jakub Grof prosmýkl kolem litvínovského beka a bekhendem trefil přesně horní růžek – 1:0.

O necelé dvě minuty později se radoval Tomáš Linhart, když prošla jeho střela od modré – 2:0. Poslední kapkou byla pro brankáře Fraňka jedenáctá minuta. Po skončené přesilovce Zlína tečoval Ivan Rachůnek Galvasovu střelu od modré a Ševci slavili už potřetí.

Výměna litvínovských brankářů zlínskou palbu nezastavila, pouze přerušila. A to dokonce úspěšnou trefou hostů. Ve 13. minutě dal Litvínovským naději obránce Švarný, když snížil na 3:1. Ale přišla patnáctá minuta a ani střídajícímu Hüblovi nezůstalo čisté konto dlouho.

V přesilové hře se jako první dostal k odraženému puku volný Balaštík a z mezikruží Hübla prostřelil – 4:1. Pětibrankovou exhibici první třetiny dokonal v šestnácté minutě Tomáš Sýkora, který litvínovského gólmana překonal bekhendem a určil neobvykle vysoké skóre úvodní části – 5:1.

Druhou třetinu mohl zahájit kuriózní zlínský gól, když puk Hüblovi olemoval brankovou čáru a dorážkou hrozil Köhler. Další příval radosti ale vlil do ochozů podruhé v zápase Tomáš Sýkora. Ve 23. minutě z úhlu nastřelil branku a zvýšil už na 6:1. V polovině utkání se hezkou akcí blýskl taky Balaštík, ale v pádu už nestihl přehodit ležícímu Hüblovi betony.

Ve druhé části se nenechali zahanbit ani hosté, za zmínku stojí dvě akce bratranců Hüblových. Nejdřív v přesilovce ohrozil Dubovu branku tvrdou střelou Viktor Hübl, později se v brance předvedl rychlým zákrokem lapačkou proti Vlachově šanci Jaroslav.

Závěrečnou třetinu už oba týmy dohrávaly, ale i v ní můžeme najít několik pěkných momentů. Pro Berany byl tím nejhezčím krásný gól Jardy Balaštíka ze 46. minuty, kdy mu Leška prostrčil přes litvínovského obránce puk přímo před branku a zlínský kapitán si před brankářem jen tak pukem zamíchal a neomylně trefil sedmý gól.

V padesáté první minutě se radovali podruhé i hosté. Exzlínský útočník Martin Jenáček využil přesilovku pěti proti třem, když přesně trefil horní růžek Dubovy branky. O minutu později v oslabení ujel Balán, po faulu rozhodčí nařídil trestné střílení, ale centr druhého útoku Hübla blafákem do bekhendu nepřekonal.

O zápis do listiny střelců se ke konci hlásil dost vehementně taky Roman Vlach, který spálil tři dobré šance po sobě. Změnu stavu už ale nepřinesla ani dvouminutová zlínská přesilovka pět na tři.

PSG Zlín - HC Benzina Litvínov 7:2 (5:1, 1:0, 1:1)

Góly: 6. Grof, 8. Linhart, 11. Rachůnek, 15., 46. Balaštík, 16., 23. Sýkora - 13. Švarný, 51. Jenáček

PSG Zlín: Duba - Bořuta, Míka, Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Balán, Rachůnek - Kubiš, Sýkora, Sivák - Ondráček, Vlach, Čech

HC Benzina Litvínov: Franěk (11. J. Hübl) - Černošek, Kubát, Jareš, Gula, Skuhrovec, Švarný, Hora - Janský, Kracík, Jenáček - Ručinský, V. Hübl, Lukeš - Kubinčák, Vopat, Trávníček - Bojer, Rindoš, Maxa.