Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Malý Rachůnek | před 14 lety | ... Minireporty

Šestá minuta, dvě přesilovky a dva góly v síti domácích, tak se hosté z Karlových Varů zapsali hned v úvodu zápasu. Tragickou první třetinu ale Ševci odčinili rychlým vyrovnáním ve druhé části a po vzájemném přetahování o výsledek vyhráli na nájezdy.

Vstup do utkání až nápadně připomínal předminulý zápas v Budějovicích, rychlé branky v úvodu ale tentokrát padly naštěstí jen dvě. Hosté k nim přišli jako slepí k houslím, když jim Zlínští nabídli hned dvojnásobnou přesilovku. A oba tresty Karlovarští potrestali.

Nejdřív v páté minutě Skuhravého trefu těsně pod břevno rozhodčí konzultovali u videa, ve zbývající tradiční přesilovce o minutu později vystřelil od modré čáry pro svůj tým vedení 2:0 obránce Kokko.

Gólová smršť domácí totálně zazdila po celý zbytek třetiny. Vždyť jen v přesilovce, kterou Ševci vzápětí hráli, nedokázali ani jednou vystřelit na branku. O následné neschopnosti přesné přihrávky a nalezení spoluhráče ani nemluvě.

Nutno dodat, že hosté malátného stavu domácích bezezbytku využili. Ne však gólově, ale v šetření sil. Rozhodně se nepředřeli a tragické tempo drželi kamarádsky se zlínským týmem.

Pro domácí to byla rozhodně jediná záchrana. Kromě Leškovy střely, kterou Mensator se štěstím vyrazil bruslí, nebo Vlachovy otočky hráči na ledě nepředvedli opravdu nic.

Snad všichni hokejoví svatí (nebo že by výhružky v kabině) spasili domácí tým šťastným gólem na začátku druhé části. Ve 25. minutě byla využita další přesilovka zápasu, tentokrát ta zlínská, v níž Hamrlík nahozením nečekaně dostal puk za Mensatorova záda a snížil.

O pouhé tři minuty později už bylo vyrovnáno. To když tři karlovarští hráči nechali projet Rachůnka pásmem a vystřelit – 2:2. Zlínský útočník tak mohl odčinit svůj zbytečný útočný faul z úvodu zápasu, který odstartoval onu vražednou přesilovku pět na tři.

Přesně v polovině zápasu byli hosté opět blízko vedení. Oběma zlínským obráncům ujel karlovarský Zaťovič a za Linhartovo hákování rozhodčí nařídil trestné střílení. Faulovaný hráč ale Dubu nepřekvapil.

Domácí gólman zato překvapil o chvíli později. Naprosto zbytečně zajel v oslabení za branku pro puk, který mimo brankoviště vyhodil pouze za cenu faulu.

Dvojnásobná výhoda tentokrát ale hostům nepomohla. Vedoucí branku trefil až ve 39. minutě Kumstát poté, co přihrávající Zaťovič obral o puk zlínskou obranu snažící se vyjet ze třetiny.

Další vyrovnání na sebe ale nedalo dlouho čekat. Už za necelou půlminutu projela do obranného pásma Varů první pětka domácích a Köhler přihrál přesně na hokejku Petra Lešky – 3:3.

Když ve třetí třetině poprvé v zápase Ševci vedli (ve 48. minutě protlačil v přesilovce Balaštík puk za Mensatora), vypadalo to, že už soupeře k ničemu nepustí a vítězství si pohlídají. To by ale nesměl další přesilovku zápasu v 52. minutě využít hostující Dobroň – 4:4.

Byl to už pátý přesilovkový gól zápasu. Domácí využili dvě početní výhody, hosté dali tři ze čtyř branek právě v přesilové hře.

Všichni, kdo nesli nelibě prodlužování a následné nájezdy, ale nakonec mohli být rádi, že se nastavení dočkali. Nejen kvůli výhře domácích, ale hlavně kvůli těm pěti minutám prodloužení. Byla to co do počtu šancí, aktivity a přihrávek rozhodně nejlepší část celého zápasu.

Ale ani vyložené šance Köhlera, který nejdřív trefil tyč a vzápětí jen těsně minul branku, se nestaly vítězným gólem. Ten čekal do nájezdů na Petra Lešku. Zlínský centr jako jediný překonal soupeřova brankáře a krásným blafákem do bekhendu Ševcům urval dva body.

PSG Zlín - HC Energie Karlovy Vary 5:4sn. (0:2, 3:1, 1:1 - 0:0)

Góly: 25. Hamrlík, 28. Rachůnek, 39. Leška, 48. Balaštík, rozhodující nájezd Leška - 5. Skuhravý, 6. Kokko, 39. Kumstát, 52. Dobroň

PSG Zlín: Duba - Míka, Bořuta, Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Balán, Rachůnek - Kubiš, Sýkora, Sivák, Ondráček, Vlach, Čech.

HC Energie Karlovy Vary: Mensator - Gřegořek, Prošek, Dobroň, Kokko, Sloboda, Rohan, Přindiš, J. Látal - Kumstát, Skuhravý, Kuběna - Skladaný, Pech, Zaťovič - Dej, Melenovský, Sailer - T. Klíma, Vachovec, L. Klíma.