Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Malý Rachůnek | před 13 lety | ... Minireporty

Čím víc se člověk snaží, tím víc se nedaří. To se bohužel vyplnilo ve druhém čtvrtfinále. V některých momentech až nápadně podobné utkání jako to předchozí vzalo Ševcům i druhý domácí zápas.

V něm nedokázali dát vyložené šance a soupeř opět potrestal chyby. Navíc se z velké části omladila sestava, nehrál z minulého zápasu zraněný Kubiš, v průběhu utkání odstoupil Hamrlík. Paradoxně se gólově prosadili pouze junioři, kteří se seniorským play off nemají žádnou zkušenost. A vůbec třetí se čtvrtou pětkou zcela přehrály první dvě.

Vstup do zápasu byl jako přes kopírák prvního čtvrtfinále. Po brzkém vyloučení vedly Pardubice už ve třetí minutě gólem Starého. Střelec zůstal sám v kruhu a gól byl jasný dřív, než puk proplul do sítě. Domácí se sice hned snažili o vyrovnání, ale šance nedokázali proměnit.

Nejdřív v sedmé minutě zavezl Leška puk do třetiny, střílel Balaštík a po něm zblízka i zcela volný Köhler. Obrovskou šanci zahodil o dvě minuty později Důras, který v nájezdu minul branku.

A poprvé v zápase se prosadilo staré dobré „nedáš – dostaneš“. V desáté minutě nechala obrana úplně samotného Bartka u levé tyče a ten měl lehkou práci, když do prázdné branky dorazil Zohornovu přihrávku. Stav byl opět 0:2.

Šance vyrovnat už v první třetině přišla pozdě. V 19. minutě se podařilo se štěstím po nahození na branku z úhlu snížit Lukáši Finsterlemu, který se herně projevil při svém prvním startu v play off více než dobře, ale následnou oživenou hru utnula siréna.

V první polovině druhé třetiny se hrál vyrovnaný boj, ale Ševci nedokázali navázat na šance ze samotného závěru předchozího dějství. Snad největší šanci zápasu spálil v 31. minutě Ondráček. Pardubický gólman mu instinktivní rybičkou skočil přímo do střely mířící neomylně do prázdné branky. A co hůř. Nejenom, že Zlín nesrovnal, podruhé v zápase dostal z protiútoku gól – na dvoubrankový rozdíl zvýšil pro Pardubice Koukal.

A zbytek druhé třetiny? To už bylo jen úmorné bránění hostů, marná snaha domácích hokejistů dostat se do útočného pásma a neštěstí v očích domácích fanoušků. Herně se druhá polovina třetiny velice podobala předchozímu zápasu, výsledkově na tom ale tentokrát byli Ševci hůř. A styl hry se přenesl i do poslední třetiny.

V ní se domácí beznadějně dobývali k Růžičkově brance, až v 52. minutě se zadařilo. Ve vlastním oslabení ujel Balán s Řezníčkem a zlínský obránce zamířil přesně – stav 2:3 osm minut před koncem přece jenom vrátil naději.

To by ale nesměla přijít série vyloučení odstartovaná Michalem Důrasem, po jehož nájezdu do pardubického brankáře u mantinelu se strhla bitka mezi všemi hráči, co byli v tu chvíli na ledě.

Poslední šanci dostali Zlínští dvě minuty před koncem utkání. Přesilovku vylepšil trenér o šestého hráče výměnou za Dubu v brance. A jako ve většině případů, hrané power play svůj účel nesplnilo. Hru vabank utnul dvaadvacet sekund před závěrečným hvizdem druhým gólem zápasu Jan Starý.

Pardubice vyhrály 4:2 a ze zlínského tažení si svou jednoduchou hrou a výbornou obranou ukořistili vše, co mohli – snížili soupeři sebevědomí, zvýšili svoji herní pohodu a hlavně si zapsali cenná dvě vítězství.

PSG Zlín - HC Eaton Pardubice 2:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Góly: 19. Finsterle, 52. Řezníček - 3., 60. Starý, 10. Bartek, 32. Koukal

PSG Zlín: Duba - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Řezníček, Lučka, Matějíček - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Sýkora, Rachůnek - Finsterle, Balán, Sivák (41. Z. Okál ml.) - Holík, Vlach, Ondráček.

HC Eaton Pardubice: M. Růžička - Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, Kolář II, Drtina - Kolář I, Koukal, Starý - Somík, Zohorna, Bartek - Kůrka, Špirko, Rákos - Buchtele, Kousal, Radil.