Minulý zápasPříští zápas
Domácí
LIT
Hosté
ZLN
pátek 22.10.2021, 17:30
16. kolo
Domácí
ZLN
Hosté
BNO
neděle 24.10.2021, 15:30
17. kolo

Tabulka
V P SK B
1. PCE 8 2 1 3 48:33 29
2. HKR 8 2 0 3 37:23 28
3. MBO 8 1 1 3 40:21 27
4. TRI 6 2 3 1 41:28 25
5. SPA 6 3 1 2 47:35 25
6. PLZ 6 1 2 4 42:37 22
7. OLO 5 3 0 3 27:20 21
8. CEB 6 0 2 5 39:41 20
9. BNO 3 4 1 5 36:41 18
10. KVA 5 0 2 6 38:38 17
11. LIB 4 0 3 6 26:38 15
12. LIT 3 1 2 7 37:42 13
13. VIT 3 1 0 6 18:31 11
14. KLA 1 2 2 8 33:53 9
15. ZLN 0 1 3 10 24:52 5
Narozeniny
boban [16. 10. - 46 let]
bobes [16. 10. - 46 let]
brazdil38 [16. 10. - 27 let]
cukras [16. 10. - 17 let]
Hexer [16. 10. - 31 let]
mezakuri [16. 10. - 38 let]
radko [16. 10. - 17 let]
Robbart [16. 10. - 27 let]
Subbit [16. 10. - 35 let]
trafo [16. 10. - 26 let]
Vydrys [16. 10. - 35 let]
Zdenis4 [16. 10. - 48 let]
Svátky
Dnes slaví: Havel

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz
Shoemakers Zlín - shoemakers.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodLegendární Vůdce | před 10 lety | ... Výjezdy

Tuž do dupy, eště ani ingust nima oschnuty s prvniho reportu a už je tu nadřystany novy, bo sme si tydeň po premyjeře v Barabovem Klubu vyrazili za Gorolami do Třynca. Všeci vime, že Třynec tu je stale najvěči štajgermajster ekstralygi a vyhrať s nimi něbudě žaden fajront. Po prvy raz v sezoně sme se přepravovali autobusami, teda jednim, bo nas vice stejně nejede. Všeckim fanklubakum enem očiska svitili jak suši z ryžu v bufetu ve Fukušimě, bo se synci přectavili, jak budu už paru kilometru za Zlinem přyjemně navaleni a zapas přeci nima až taki duležyty...

VYJEZD ZA MISTRAMI Z TŘYNCA

ANEB

ZDRAVIME SACI KOMANDO


Eště než sme odfarali, stavil sem se u nas v garaži, bo sem potřeboval vziť jakesyk bebechi a ovješany jak vanočni stromek sem vyrazil ku stadionu. V trolejbuse na mě čuměli s očami vyvalenymi, jak když kocur hipnotyzuje ščura načapaneho s kusem syra v pysku, bo sem s tymi všeckimi bebechami vipadal, jak bysem vykrad dvoje hudebniny, ale aji se mnu chvilu pokecali, pry kaj jedeme a něch tam vyhrajeme a take ty dřysty. Vystupil sem na točni, ale sem se nevšimnul, že sem v autobuse zapoměl jednu ozdobu z teho vanočniho stromka. O tym eště později.

Nima chechtaki na taksyka, tuž lezu do kopca ku stadyjonu. Ku koncu už sem dychal jak astmatyk v kuřackem kupe. Naš fanklubacki autobus už ale stal na parkovišťu před stadyjonem, tuž že by sem přišel neskoro? Bechnul sem s tymi svymi bebechami na parkovišťu a idu se zoptat do hospody, čemu že nikdo něnastupuje, když už tu stoji autobus. V hospodě sem uviděl našeho pana šofera, jak spokojeně konzumuje bravka v červenem zeli, tuž vinšuju dobru chuť. Asyk se eště chvilu zdržime.

Je třa vynesť aparaturu, fangle a ostatni fanklubacke propryjety. Nahlas požadam, či by někdo něpomoh s transportem tych ostatnich bebechu, je teho dycky jak děcek v cyganskem lagru a važi to jak sochi z Velikonočniho ostrova. Sem celkem nasraty, bo se synci enem škňuřili přes sklo se zerzavu vodu, co tam lykali, provokatyvně se skovavali do cygaretoveho dymu a nigdo, nigdo se něpřihlasyl. Všeci enem lapěli na dupach, že čemu vstavať, když se dycky nabidně ochotny dobrovolnik s Psychopat Tymu. Navaliť se, to ja, ale pomahať, to ni. Něch se vam ten ankohol v pysku na chcanki proměni! Až taki stary dobry cap jak naš Blek mosel vstať a že dyž se jedna o asystencyju pro mě, tuž to že on ide. Ostatni se proměnili na hluchoněme invalidy a čučeli honem na opačnu stranu. Haňba vam!

Z našeho skladišťa propagacyje sme pozbirali všecke potřebne vjecy, akurat gigafon sme něchali. Psychopat Tym měl tež jakichsyk bazmeku, žlutomodre zastavy aji rule s transparentami jak hajzelpapir pro Hagrida, tuž co bylo třa, sme pobrali a hybaj ku autobusu.

U autobusu už se všecy pomaly rychtovali, akurat Syky eště stale seděl na parkovišťu ze skřiženymi nohami a s pazurami roztahnutymi do kondora jak amazonski buch a škňuřil se podzymnimu slunku do gzychtu. Tajak solarni panel. Po tym už sme koněčně nastupili do autobusu, ale že pry eště nima všecy na palubě, tuž chvilku zmateni jak slepa lezba v rybarni, aji sme se zoptali paru mladežniku z dredami, co na nas čučeli u brany stadyjonu, ale to byli stejnak enem jacysik stopaři či kereho šlaka.

Za chvilu už sme vyrazili na sever, krz město z našimi žlutozelenymi susedami. Tych třicet kilometru sme proletěli jak kometa z malym "k", aj s tym valašskym Everestem. Enem paru kilometru před byvalu mistrovsku arenu se před nas vedrala jakasyk dodavka a robi školu bezpečneho smyku. Naš šofer pan Mikeska trubi jak Tatar před branami Budapešti a řve na něj tu svoju typycku repliku:

"Ty valašská šulino!"

Šofer dodavki se lek a napasoval to do bilbordu s napisem VÍTEJTE VE VSETÍNĚ. Tuž vitej :-)

Hned jak sme nafarali do te slavne valašske metropole, zrobili sme burdel svymi hlasivkami, bo nic němože hokejoveho Zliňaka vice pobavit než se robit prče na nasrate Vsetiňaki. Aji když jich na Apeka vymazali z ekstralygove mapy už před pěknymi paru rokami. A to sme se eště šanovali na esteradu u vsetinske peryferyje, kaj Razowiti Občane Města meškaju v tych svojich barevnych maryngotkach. Tuž taki rasystycky koncert stě eště něslyšeli.

Zastavujeme na prvni pumpě hned za Vsetinem, tajak dycky. Všecko drahe a bagety nejvice. Dobře se pamatuju, jak stavali 47 a včil už za šedesat, tuž do řytě, to se jednemu ani žrať něchce.

Paru minut po navštěvě u hodne pani čerpadlařki Radeček oznamuje do mykrofona ofycyjalni zahajeni fanklubacke sezony, všecky nas vita aji s tymi gizdami vzadu, co tradyčně něposluchaju. Tež přectavuje pravidla pro cestovani fanklubackimi autobusami tym paru novych cestujycych, co s nami dněs faraju do Třyňca po prvy raz: že zrobime dvě zastavki na chcati, srati a žrati, že pro nuzove přypadki se tež zastavuje, ale že je za jizdy zakazane hrať se na Něvahej a bluj. Tuž zdař buch.

Jak se vymoceme z tych lesnich cest, co se krutili jak jednička plech ve Vitkovicke valcovni, Radeček eště raz bere mykrofon a oznamuje tradyčni společne sazki na zapas. Jak to funguje? Každy investuje 10 korun, řekně svuj typ, po tym se vybere skore, na ktere chlopi sazeli nejvice a v nejblišym Tipsportě se poda tyket. Radeček stoji vedle mě, bechně mi před pysk poharek na mince a pry kaj sazim. Tuž, 2:3 pro nas. Smoli mě, bo vihral typ 2:4, ale vyhra je 13.000, tuž to už su fajne chechtaki. Akurat že s přypadne vihry se všecy navali jak havyřska hospoda po viplatě a ja abstynent utřu pysk. A za chvilu tež ja: Typsport na obzoru, jak Džek Sperof v hlidacym košu. Zastavili sme uprostřed dědiny a Radeček ide porychtovať tyket. Je v tym baraku jaksyk dluho a za nami už trubi kolona nasmolenych šoferu. Radeček se naštěsti za chvilu vratil, a to bylo dobře, bo někeři nasrati šofeři si už do pazury rychtovali dlažebni kostki.

Kalili sme po fajně zrobene dalnici a ja sem se všim, že všude u cesty su jakesyk divne oranžove cedule. Objižťka, či kereho šlaka? Ni. Jakesyk šipki s napisem DNY NATO. Na co? Naraz sem to pochopil, ale až po tym, co nad nami takich zdeset minut kružili dvě helykoptery. Jak jacysik supi nad scyplinu. Asyk nas skenovali, bo někteřy z nas vipadali jak žlutomodřy fusati terorysti a eště na posadki helykopter mavali z okna a řvali na ně Alach Agbar. Kdosyk pravil, že to su Mi-28, tuž to sem se osypal, bo to su panceřovane hovada naladovane kanonami z beempečka, protitankovymi raketami na lejzer a jinymi fajnymi bebechami. Ti by sfukli naš tuněny autobus na prvni dobru. Naštěsti si piloti něvšimali našich provokacyji a za chvilu letěli do kamsyk do dupy.

Pokračovali sme dale a zrobili sme dalši prezenčku na te dvojite pumpě od Benziny, kaj dycky na cestě do Třyňca zastavujeme. Už sem se chistal, že si zeberu paru jablek, co se valali pod stromami za benzinku, ale jak sem viděl, že tam přišli naši chlopi a fajně pohnojili svymi chcankami tu zesratu travu tam, už mi natahlo a chuť na jabka byla v dupě. Aji sem se nakoněc odvažil zebrať jedno jabko o dosť dale, ale to jabko už mělo ze tři najemniky, tuž sem s nim bechnul o zem. Snaď měli ti bruci splatěnu hipoteku.

Jak už sem napisal više, naš autobus je tuněny. Ma u motora take ty flaški, co je na nich napisane NOS a na palubce ma pan šofer jedno červene tlačitko hned vedle tachometra. Eště sme to nikdy něvyskušali, ale to by pry autobus letěl tak mach třy. Ale včil pruser, bo před nami kolona jak cyp. Křyžovatka na tahu Ostrava - Těšyn. Tuž fajne. Co budeme robiť, to je zastavka tak na pul hodiny. Naraz ale Radeček a Prd hybaj ven a strategycki naskakali do Superba rovno před nami. Jakysyk ochotny znamy, co je odveze až před werkarenu bo je třa tež porychtovať vstupenki. Ti dva gizdi se eště provokatyvně smjali z okna s cigaretami v pysku, jak se tam zapalili, dyž v autobuse němožu.

Křyžovatku přežijeme a pokračujem dale. Včil dalšy gizd, cyp jakisyk z Ostravy. Měl na Audyně cedulu s Tečkem, ale naisto byl z Ostravy, bo mi sme uhibali na Těšyn a on na druhu stranu. Čemu se na nas tak škňuřyl? Asyk meškal u čezki ve Vitkovicich. A to eště tancoval po silnici jak s rochlu gumu, aby sme ho něpředjeli. Pan šofer Mikeska se enem chlustnul do pazur a napasoval se s našu archu umluvi rovno za teho gizda. No byli sme nalepeni na zadi te Audyny tak blizko, že eště bliže a už bysme byli na navštěvě na zadnim sedadle. Bravek jeden, něvydržel tu psychologycku valku a už byl se svoju zerzavu Audynu v dupě.

Včil posledni etapa, tu je cedula na Hnojnik a Komorni Lhotku, tuž tu to si dobře pamatujeme, bo sme tu bivakovali ve štvrtfinale 2004. Fajna vozovka, pěkně ju spravili. Dale Prumyslova Zona Třyněc XIV. a střytežski přejezd s cedulu napisanu po česki aji po polski. Dale Guty, Tyra a legendarni kruhak na periferyji Třyňca. Zname tu tajnu skratku ku stadyjonu, tuž na kruhaku doleva a lesni dalnicu až za cedulu TŘINEC. Tam hybaj doprava uzku cestu a dale kolem parkovišťa až k hlavnim vratam arealu.

Třyněc už dva razy něvihral, tuž to byla velka rana pro domaci, ale Třyňcu se ze Zlinem dycky hraje fajně, možno aji temu je tu dněs ludi jak ve Vatykanu, dyž volili teho duchovniho zastupce pro vjecy politycke, ktery jako maly pajtaš chodil do Hitlerjugend misto do skauta. Všecy si su isti, že dněs to Třyněc vihraje a ja mam tež take něpřyjemne tušeni, bo co byl Třyněc v dupě, to zme im dycky zrobili doktora.

Po prvy raz registruju, že se mi kajsyk stratila jedna vanočni ozdoba z teho atomburdela, co sem měl sebu z garaže. Do řytě, tuž kaj je? Šak sem kvuli temu aj specyjalně do te garaže jel! Snaď to tu někdo zobral do Werkareny, hned jak se otevřel zavazadlak. Tuž ale kdo, dyť su všecy tak navaleni, že každy druhi při vystupeni z autobusu bechně rypakem o zem jak pytel kobzoli... idu si pro vstupenki a hybaj na zymak. Maju tam take fajne lejzerove čtečki jak pichački. Pip na Somalca na zdi s čarovym kodem PŘYCHOD a možeš dovnitř. Pip na druheho Somalca niže s čarovym kodem ODCHOD a možeš zase ven. Přidu do našeho sektoru... kurnik šopa! Stojan je fakt v dupě.

Tuž ale je třa se nachistať, tuž to všecko montujeme, zastavy rozvinujeme a sukujeme a za chvilu už enem:


ŠEVCI!

ŠEVCI!

Domacy trybuny tež řvu jak o dušu, chlopi se fajně polepšili z doby tak před třemi štyřmi rokami. Rozvinujeme transparent, kteremu porozumi enem paru zainteresovanych ludi, bo je tam napisane:

ZDRAVIME SACI KOMANDO!

To su lude, kteři se v Třyňcu staraju o vyjezdy za zapasami Werku, o choreografyju, a tež aby ve Werkareně něbylo na zapase ticho jak na konferency hluchoněmych. Paru ich naši chlopi znaju z Rona Cupu a z hokejovych srazu, bo tam se dycky všecy tak zrychtovali, že jak by ich čapli lydožruti, tuž si na jejich jatra ani marynadu kipať němusa. Byla slyšet aji pozytyvni reakcyja z třyněckeho kotla, ale za chvilu už se na Zliňaki pluje a nadava, bo Draček Werkaček, jak byl navaleny, nězvladel spatečku na nožobutach, zakop o našeho hrača a jebnul sebu o ledovu plochu. Domacy samozřejmě všecy viděli, že mu zly Zliňak nastavil hnatu... :-)

Dněs mame v kisni nahradniho golmana: Sedlo lapi na střydačce zafačovany v osušce jak Tutanchamon, tuž chita Luboš Horčička. A tež chybi naš kapitan, bo kajsyk chitil taku tu bacylovu sračku. A Třyněc na nas vletěl po gorolskimu: to byl šturm jak na plaži v Normandyji. Akurat že to naštěsti Luboš všecko pochital a když už ni, tuž to šlo do tyčki. Enem sme polykali a něvěřyl sem, že už davno něprohravame tak ze 3:0. Chvilu po tym sme ale Třynečaki pěkně nasmolili, bo stačila jedina pořadna zlinska akcyja, a hned je s teho

GOOOOOOOOOOOOL!

TRI - ZLN 0:1

Po prvy raz o sobě dava vědět jakysik gizd provokater na seděni o schodiště hned vedle nas. Co chvila nam tleska, to dycky dyž řveme jakesyk choraly, ale tleska ironycky, bo nakoněc dycky vystrkuje fakače. A jak sme dali teho gola, tuž vyskočil jak na pružině a nadaval nam a sakroval a do dupy a eště dale posilal... fajna esterada.

Prvni pauza. Idu na třyněcku specyjalitu: luxusni dyjetni teleci parki velke jak klobasa. Ve frontu stoji jakysik maly pajtašek v třiněckym drezu. A včil vedle nachlup stejny synek, ale fakt nachlup, jak klon. Tuž že bych viděl dva razy? Šak nejsu navaleny... aha, to přišla jeho kopija, čislo na drezu měl ine. Tuž toto... No, po navratu do našeho sektoru mě kontaktuje postarši chlop, že ma pro Radečka jakesyk odznaki, tuž hybaj za Radečkem, zavodni straž mě odpipně na odchodu a ja kontaktuju Radečka, že jakysik chlop mu přiněs odznaki. Radeček že ja, ale že přidě až za chvilu.

Něpřišel... :-)

Druha třetina. Kaj sme si mohli mysleť, že to v prvni třetině bylo strašne: ve druhe třetině to bylo eště horši. Bombardovali nas jak Ameryčani při cestě za demokracyju na Blizkem Vychodě. A když už sme si mysleli, že to snaď dobře dopadně, dostal Třyněc přesylovku a za chvilu sme tež něco dostali:

TRI - ZLN 1:1

Cela Werkarena exploduje jak cysterna na nadraži v Litvinově, střecha Werkareny uletěla tym vybuchem až do stratosfery a domacy kotel poskakuje, jak dyž vyhrali semifinale ze Slaviju. Lukaš Zib vyrovnava na 1:1, tuž to je v řyti. A eště mame dalši oslabeni, tuž to budě hned 2:1. A tež bylo.

Ale pro nas!

GOOOOOOOOOOOOL!

Třynečaci nas beznadějně zamknuli do pasma, nima se jak dostat ven. Tych střel a nahravek, to by si jeden hlavu ukrutil! Pak ale kdosyk z našich vypichně něpovedenu Ocelařsku přyhravku, Beďa Köhler nastartuje a řyti se na Hamerlika jak benga na cyvilisty ve Varnsdorfu. Cela Werkarena je ve varu, naši řvu: "Joooooooo!", Třyňčane: "Neeeeeeee!", ale Beďa se něpomylil.

TRI - ZLN 1:2

Tuž ale včil ten naš třyněcki provokater chitil fajne zachvaty. Vyryval jak stekly, no eště že něměl čim hazeť, bo by po nas istotně něčym mignul. U nas v sektoru se zved Oggy a tež temu chlopovi něco pěkneho pověděl. No štěkali tam na sebe jak dvě Lajki a aj by se jak ty sybyřske bestyje snaď porvali, ale to eště něbyli tak navaleni, aby se dali po pysku jak na Baniku.

Druha přestavka. Mam žizeň, tuž se idu dotankovat. V sektoru mě už po druhi raz kontaktuje ten numizmatyk, či kaj se menuje ten, co zbira odznaki a Radeček zas něpřyšel...

Domacy su ve třeti třetině jacisyk uřvani. Stale se tu nikdo něvzdava a všeci vjeřy, že to otoča. Ale takich šanci, to zas bude dřystu a všude nablute, jak mi sme něhrali nic a jaku oni měli smulu, že by nas rostřyleli jak tu kocabku od Grynpys. No ale fanďa tu fajně.

O!! O!! O - CE - LAŘI!

A u nas?

PO!! PO!! PO - PE - LAŘI!

Je to take fajne, nima v tym žadna něnavisť, enem si robime prču a stejnak nas ani něslyša, bo je tu řevu jak na Nou Kempu a v ušiskach mi pišti aj dyž v nich mam ucpavki. Je to neuvěřytelne, že Třyněc stale něvyrovnal, takich šanci jak za třy zapasy. Už to maju snaď aji v palach, bo to, co nědal Kohn, to se vibral smolu na cely plejof. A jak Kohn v minule sezoně spolem s Ružičku nastřylel tolik golu, že už o něm začaly aji ftipi litať v luftě:

"Poslechnou, Kohn, jak je možný, že vám to do tej brány tak pěkně sype?"

"Já jim ani nevim, Roubíček, vono to de tak ňák samo..."


A dyž už to fakt vipadalo, že dněs z Werku odfarame ze třemi bodami, z take něnapadne akcyje Třyňčane až skorem ku koňcu vyrovnali.

TRI - ZLN 2:2

Naš třyněcki provokater je šťastny jak mladežnik po prvnim seksu, řechta se tam jak činski buch srandy. Řve na nas "gooooooooooooooool!", ukazuje fakače a poskakuje jak jednonohi v zavodech na kopani do řytě. No ale po tym se uklidnil a ide k zabradli za Oggym. Oba chlopi se potřasli pazurami, aji se postiskali a pokračuju v laskiplnem dyjalogu, komentuju tam spolem zapas po cely ten čas, co eště zbyva, jak Antoš ze Zajicem a už je tu prodluženi.

No kurec, palec, meně než dvě minuty před koňcem prodluženi sme hrali v oslabeni až do syreny a dyž sme tu hruzu přežili, ze srce mi spad šuter velki jak schodek statniho rospočtu. No, a včil najezdy.

Prvni najezd: Hamrlik versus Hamerlik. Naš stary mazak si ho pěkně vichutnal. Co ale včil proved ten domacy Kanaďan, ten MeGregor, to byl maraaas! Taki blafak, to svět něviděl! No eště že Leša srovnal. A Luboš chita, vedem! Tuž včil enem stači, aby Holas dal a... do řytě! Včil jakisyk něznamy, Chovan se menuje... a je zas srovnane! A včil zas MeGregor. A ten isty blafak eště raz, no do řytě už! A zas Leša, bombu do pavučiny. No eště že tak. Do řytě, zas ten Chovan... nědal! Kdo včil za nas? Leša?? Po třeti raz??? Ste se zblaznili, on tři razy za sebu něda!

GOOOOOOOOOOOOL!

Tuž toto nima možne!

Nasmolena Werkarena se pomalu viprazdňuje, ale my řveme eště dluho po tym. Sme jak po tych fajnych zelenych cigaretach, zdravime chlopy a skandujeme a dyž už všeci zalezu do šatni, začneme řvať:

MY CHCEME ŠEVCE!

MY CHCEME ŠEVCE!

Bo chceme, by naši chlopi eště raz vyjeli ven a rozlučili se. Řveme dluho, opakujeme to asi tak šesť raz za sebu, ale chlopi se na nas vysrali. No, asy nas ani něslyšeli, něvime, kaj su ve Werkareně šatni. Tuž sme se tež na to vysrali a šli sme ku autobusu.

A včil už hybaj dom. Vymoceme se z Třyňca a za chvilu už s plnu polni po te fajne dalnici. Po tym začina kulturni program. V buse nima televiza, ale naš Wamp se spoměl na svoje tradyčni navratove aryje a spiva ty svoje legendarni socyjalistycke agitki. Dněs ale přeladil trochu više, jak by dostal pukem mezi nohi, bo něspiva baritonem, ale tenorem. Některe tony pišti s hlasyvkami na hranicy destrukcyje, ale zvladel to synek fajně, že mu aj dva razy aplaudovali.

A dalšy esterada. Přijedeme ku kruhaku a zrobime naš tradyčni rytual: tolik razy object kruhak kol do kola, kolik sme v zapase dali golu. Akurat že pan šofer Mikeska objel kruhak ni třy razy, ale šest raz za sebu, aji dyž sme vyhrali enem 3:2. Visvětluje, že to za te Lešove najezdy, bo on dal tež třy. Tuž luxus!

Za Vsetinem zastavujeme na nuzovu sraci, bo jedna robečna už by to něvydržala. A ja mam tež jakusyk sračku, tuž hybaj ven. Chlopski hajzel zamknuty a čerpadlařka v dupě, tuž do řytě, kaj je kluč!!! Aji by sem se malem galaty zesral, ale nakoněc to dobře dopadlo. Přyrodni hajzel a improvizacyja.

Přyjeli sme do Zlina a pry že se prvni zastavuje u Monaka a až po tym u zymaku. Tuž to ni, to pr, to se všecy chitro zakempuju v tym spluvnym baře a na jakisyk uklid burdelu v buse se vysmoli. Ni, ni, žaden bar, chlopi, prvni zastavujeme u zymaku. Tuž jasne, že su nafuněni, ale je třa ten burdel v autobuse uklidit a inym spusobem by ich k temu nědokopal. Tuž teda velki uklid a tež ja uklizym svoje bebechi. Ten muj stratěny bazmek je defynityvně v řyti. Chlop na vratnicy se tež nic něpamatuje. Jeden by to aji obečel, bo nima chechtaki na novy bazmek, ale šak sme chlopi, ni? Vratil sem se po uklidu před zymak a všeci v dupě. Tuž do řytě, eště aji to!

Pochoduju až na nejbliši zastavku a a tam mi napadlo zavolať tydlifonem na de es zet o, či ten muj bazmek na stratach a nalezach nahodu němaju. No byla to šanca tak jeden ku milijonu, bo znam všecki te poctivce a jak by což takeho našel taki ten najemnik z 0+0, co meška v Prštnem v tunelu u Dřevki na trubkach z horku vodu, tuž ten už by přepočitaval, kolik mu s te zastavarni zbylo, dyž už si kupil karton Startek a dva krabičaki. Ta přectava mě tak nasmolila, že sem hned zatydlikal na dyspečink a pry či možu mluvit ze stratami a nalezami. Tuž že ja. A co myslitě?

Byl tam!!!

Taka mala epizoda a člověk je hned šťastny jak by vihral milijon. Za chvilu už sem se reportoval na vratnici a tam taka postarši robka se smjala, že či je možne což takeho v buse zapomenuť, ale po tym přišel taki starši chlop v unyformě zavodni straže a pry občanku a byl cely jakisyk přisny tajak ten bespečak u Sazki ve finale 2004. Tuž sem podepsal vydej stratěneho předmětu a valil dom. Při tem sem spominal na epizody, co sem gdy kaj všecko postracal a našel a zistil sem, že ten bagl s notbukem v Litvinově nebyl až taki nejvěči! Tuž ale třa davať vice pozor, bo taku kliku němožu mět furt, no ni?

...

Poznamka Legendarniho překladatěla: tu to sem nadřystal řeču regionu razowiteho, bo sme měli zapas v Třyňcu a Třyněc tež patři do teho regionu, ale v Třyňcu se mluvi po Gorolski. A Gorolščina je taki sverazny dyjalekt, že už bysem to nězvladel nadřystať všecko v Gorolščině. Razowitu řeču se mě dřysta fajně, ale Gorolščinu už meněj. Šak popatřtě, jak se mluvi třyňěcku Gorolščinu (u nich "po našimu"):

"Nejvyncyj žech šie nasrol zdžešynč rokuv tymu, jakech vidžol v Tyře - po pravej struně jak šie jedže tam a po levej juž šie džvigo Uostry - novy dum, je taki kapkym utopjuny v padolečku ku Tyrce, kjery šie tam postavil jakyšik werkovy pampuňovy pryvatyzator. Jo či povjym - kučisko hnusne, ale drogi! Evidentně stavjane zvuli tego, oby bylo vidač, že to něpostavil normalni člověk, ale chujek, kjery mo na uplatki. Bo nad takim hnusnym chaupiskym v postřodku Beskid zustovo normalni rozum stoč a jedyn něstarči krynčič karkym. Jyno by mě zaimao, kumu a vjela v Třiňcu na gmině mušiou tyn cyp sypnyč, oby dostol papjury na stavbym.

Taki to je na švječe - sum zbuje a sum psuje..."
Přečteno: 6195x (naposledy 16.10.2021, 13:23) | Komentářů: 6


Komentáře k článku (6)


luke: Legenda(02.10.2011)
Já z tebe chčiju...

Radeček(02.10.2011)
To není normální toto

Jinak, se mnou šel ven Prd a nastupovali jsme do Superbu... Jinak, některým věcem jsem ani nerozumněl

maja(02.10.2011)
Výborné, pobabil jsi

miki(02.10.2011)
povedené

Šturi42: Legendární(02.10.2011)
Legenda opět jako vždycky nezklamal

Lečigou(02.10.2011)
Skvělá práce ... nezbývá než jen a


Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2021, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generováno systémem Webgolem za 0.9205 vteřin)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu extraligy zbývá:
[LIT-ZLN, 22.10.2021, 17:30]
Dnes slaví:

Karel Buřič64 let
Petr Šivic64 let
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 686