Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Malý Rachůnek | před 13 lety | ... Minireporty

Ševci dali gól! Po nekonečných 190 minutách bez střeleckého úspěchu, dvou utkáních s nulou na kontě a utrápených dvou třetinách proti Třinci to byl hlavní úspěch dnešního zápasu. Bohužel jediný.

Před dnešním utkáním by nebylo od věci vsadit si na to, kdy a jestli vůbec Zlín vstřelí branku. S přibývajícími minutami na časomíře to vypadalo, že snad prolomíme nelichotivou dvousetminutovou hranici bez vstřeleného gólu.

Snahu něco s tím udělat hráčům nevytýkejme, ale ty nepřesné přihrávky, průjezdy do útočného pásma končící na prvním třineckém hráči a nezvládnuté přesilovky? To už alarmující bylo! Nehledě na nepochopitelné střídání zbytku útoku poté, co se jeden ze spoluhráčů probojoval i s pukem do útočné třetiny.

Tak třeba první třetina, tam se Ševci k ničemu pořádnému nedostali. Důvod? Výborná třinecká obrana a tíha střelecké impotence na hokejkách domácích. Kromě pěkné předávky Čajánka na Vlacha před Vojtkovou brankou, v níž si střílející Vlach vynutil přesilovku, a střely, kterou zboku překvapil Veselý, Ševci nic nevymysleli. Žádná pořádná šance, žádné ohrožení branky hostů.

Pravda, Třinec se v úvodu zápasu věnoval čistě obranné hře a vepředu toho taky moc nepředvedl, ale hostující tým nebyl ten, kdo potřeboval dát gól. A hodně rychle.

Druhá třetina vypadala o něco lépe. Třinec otevřel hru a domácí se tak dostávali mnohdy do gólových příležitostí, které ale končily pouze nespokojeným kroutěním hlav v hledišti. Když Čajánek netrefil ani odkrytou branku, věřil v úspěch dnešní mise „hlavně gól“ jen opravdový optimista.

A tak nástup do závěrečné části více než překvapil. Po jedenatřiceti vteřinách si na čerstvě upraveném ledě najel na Leškovu přihrávku Lukáš Galvas a spustil jásot, fandění a vymodlenou proměnu hry.

Za stavu 1:0 to během prvních minut třetího dějství vypadalo slibně. Zlínští bruslili, bojovali a snažili se zvýšit stav. Jenomže jim to nadšení a přesnost nevydržely moc dlouho. Už ve 45. minutě se přesně do odkrytého horního růžku Horčičkovy branky trefil hostující Hrňa a vyrovnal. A hra se vrátila tam, kde byla. Až do prodloužení.

Tam se za pět minut paradoxně událo snad nejvíc. Trénink na navazující nájezdy měl k dispozici Polanský, když jel nařízené trestné střílení, ale po nepovedeném nájezdu a svém výstupu s rozbitím hokejky o tyč si mohl jít akorát tak vlézt do sprchy.

Více jak minutu před koncem prodloužení si Ševci zahráli přesilovku, ve které mohl dvakrát rozhodnout mladý obránce Zámorský. Nejdřív trefil od modré břevno, o pár vteřin později minul branku z úhlu.

Na nájezdy šel do zlínské branky opět Kuba Sedláček, tentokrát to ale nebyla nejlepší volba. Ze tří nájezdů dva prošly za jeho záda a za Zlín ani Vlach, ani Leška Vojtka nepřekonali. Buďme rádi za ten bod!

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 1:2 sn. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Góly: 41. Galvas - 45. Hrňa, rozhodující nájezd McGregor

PSG Zlín: Horčička (Sedláček – nájezdy) - Hamrlík, Řezníček, Matějíček, Galvas, Tesařík, Zámorský - Veselý, Leška, Köhler - Holík, Vlach, Čajánek - Důras, Sýkora, Ondráček - Kubiš, Honejsek, Čech.

HC Oceláři Třinec: Vojtek - Hrabal, Zíb, Lojek, Richter, Davison, Cartelli - Květoň, Bonk, Marosz - Kohn, Peterek, Adamský - Hrňa, Polanský, Klimenta - Orsava, Ostřížek, Rufer, McGregor.