Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Malý Rachůnek | před 13 lety | ... Minireporty

Vysoký jalovec, vysoký jako já, přeskoč ho má milá… neslo se po rozhodujícím gólu ochozy. Přeskočit se měly především první dvě třetiny a čtyři rozhodčí a tříbodový vánoční dárek by byl pohodovější.

Předvánoční shon se měl stát pro ty, kdo dnes zavítali na hokej, zapomenutou kapitolou. Nástup do utkání totiž hokejisté pojali spíše ve stylu povánočního lenošení. První třetina nepřinesla pořádně žádnou šanci, ve druhé se Ševci dostávali do tempa a to nejlepší si nechali na závěr. Kde se v minimu gólových příležitostí a výraznějších střel na branku vzalo pět branek, je záhadou. Asi Ježíšek!

Vstup do utkání totiž domácí vůbec nezvládli. Dřív, než se stihli rozbruslit a Horčička v brance rozchytat, Liberec už ve čtvrté minutě zvedal ruce nad hlavu – 0:1. Vyrovnat? Snaha byla, výsledky pramalé. Že se Tesaříkovi ve 13. minutě povedlo dostat puk za Pincova záda, bylo spíš štěstí než tlak domácích.

I když je pravda, že si střelec utkání na svoji první trefu najel víc než hezky. Od mantinelu mu přesně přihrál Melenovský (druhý, který by zasloužil cenu pro nejlepšího hráče zápasu) a Tesařík si z mezikruží projel až před libereckého brankáře a bylo to 1:1.

Škoda jen, že jsme si radost z vyrovnání nestihli užít. Bílým Tygrům stačilo pár vteřin, aby si jednobrankové vedení zase vrátili na svou stranu – 1:2. A zápas se vrátil do stavu předchozího. Ve druhé třetině to vypadalo podobně. Jen s tím rozdílem, že se začali ukazovat slovenští rozhodčí, kteří nejdřív nepískali nic, později jen to, co se jim líbilo.

A tak jedna z takových přesilovek přichystala druhé zlínské vyrovnání. Už po půlminutě početní výhody prostřelil ve 34. minutě brankaře od modré Linhart a jen o minutu později dal svůj druhý gól v zápase a třetí gól z hokejky obránce Radim Tesařík – 3:2. Zlínští poprvé v utkání vedli a konečně jakž takž rozjeté tempo si udrželi i v závěrečné třetině.

V ní hned v úvodu hosté ve vyrovnaném utkání vyrovnali opět i stav a na rozhodující branku se čekalo hodně dlouho. Do pěkných šancí se dostal Melenovský, zvlášť když dorážel puk na ležícího gólmana, nicméně přehodit se mu ho nepodařilo. Nenápadně hrající posila se tak musela „spokojit“ se dvěma gólovými přihrávkami.

Vedoucí a vítěznou branku zařídil dvě minuty před koncem třetí třetiny jediný zástupce útočných řad Béďa Köhler. Poslední pátý gól dal sice oficiálně taky útočník, konkrétně Filip Čech, jeho střela ale brankovou čáru nepřešla. Branku mu rozhodčí přičetli poté, co byl faulován v jasné střelecké pozici před prázdnou brankou při libereckém power play.

Ševci se tak vítězstvím 5:3 posunuli v tabulce a připsali si druhé vítězství v tomto týdnu. Kapr se salátem nechť je jim odměnou :-).

PSG Zlín - Bílí Tygři Liberec 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)

Góly: 13., 35. Tesařík, 34. Linhart, 35. Tesařík, 58. Köhler, 59. F. Čech - 4. Bulíř, 13. Vantuch, 41. Kudrna

PSG Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Valenta, Galvas, Tesařík, Řezníček - Důras, Leška, Köhler - Kubiš, Čajánek, Honejsek - Melenovský, F. Čech, Veselý - Finsterle, Fořt, Ondráček.

Bílí Tygři Liberec: Pinc - Trončinský, Derner, Čakajík, Štich, Moravec, Holub, Výtisk, Ulrych - Kudrna, P. Nedvěd, Bárta - L. Krejčík, Bulíř, Bartovič – Vak, T. Urban, Víšek – Kica, Špaček, Vantuch.