Příští zápas
Domácí
ZLN

???
sobota 14.9.2024, 17:30
1. kolo

Tabulka
V P SK B
1. POR 31 9 4 8 178:113 115
2. VSE 29 3 3 17 174:137 96
3. PRO 26 6 2 18 151:130 92
4. LTM 23 4 6 19 163:160 83
5. TRE 20 5 11 16 130:132 81
6. PRE 20 8 3 21 116:118 79
7. JIH 18 7 4 23 139:151 72
8. SLA 19 4 5 24 133:150 70
9. PCE 17 5 7 23 133:139 68
10. SOK 18 5 4 25 128:141 68
11. KOL 16 7 5 24 120:136 67
12. FRM 17 4 5 26 127:152 64
13. ZNO 16 2 5 29 135:164 57
14. ZLN 0 0 0 0 0:0 0
Narozeniny
Lampion [20. 4. - 27 let]
Marty79 [20. 4. - 45 let]
Svátky
Aantares [Marcela]
Marse [Marcela ]
Maurseth [Marcela]
Mersii [Marcela]
mmmersi [Marcela]
Murín31 [Marcela]

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodLegendární | před 12 lety | ... Výjezdy

Tak tu máme další report z výjezdu, tentokrát z Komety. UPOZORNĚNÍ: nejedná se o popis toho, co jsme museli přetrpět v posledním utkání základní části sezóny 2011/2012. Tohle je totiž opožděný report už z prvního zápasu na Kometě. A protože se Kometa nachází v Brně, je to psáno v hantecu... :-) A jelikož je hantec poněkud svérázný dialekt, je na konci tohoto článku připojen hantecko-český slovníček.

VOPOŽDĚNÉ REPORT ZE ŠTATLU

ANEB

MLATA POD ŠPILASEMMinulé tédeň sme doklapali na špíl až tam, gde vegetijó řízci vod plechovýho Vítka, abysme pak bičovali dom ze scvrkló řiťó, jaké kartáč sme tam vod nich slízli. Jako fronkovní fanóšci sme se ale chtěli proladit do plusovky z prosranýho špílu a tak sme zbuntovali bas hned na další špíl kósek za humnama, ve Štatlu. No a že si to pohrneme do Štatlu, tož to teda budu šrajbčit v hantecu.


Na to, že se ten deň normiš bóchalo, neměl nikdo žádný áčka a v basu hustopeč jak v cigošským žigulu před beróskem na sociálce. Já sem teda nevalil ze sajtnó do holpecu, páč nemám v úterý padla dřív než raky dosypó čtyři, ale už za pět tři sem činógloval, ešli fýra nešpicluje a ledva se maník zabóchl na retych, hodil sem fofrem rachotě mávačku a valil sem jak vasr z prorvanýho Pryglu na nébližší trajfl, kde sme měli scuka ešče s vostatníma, co taky házeli serpentýny za bódu. Cunk vyplazené až na vestě, ale zadařilo se.

Na trajflštace už varta třech čtyřech kalósků voháknutá do žlutomodréch šlupek vařila těžké autostop, tož sme špiónovali, kdo zgómne na vobzoru náš basík jako prvé. Augle betálně našpónovaný a za chvílu ja, bas nám přihasil ke stopce jak fajckára, tož sme nakvaltovali in a vijó na Bryncl.

Kuleváloši z Cajzka nám nechali zrépnót betelné autobán z Gotyša až do Štatlu, žádné levingston s těžkéma muldama, co na nich všici hópajó vod Rohlajzu až k Práglu, tak to byl hrubé hukot, jak sme imrvére žihali bez pauzy. Chcací sme zahlásili až na benálně u Vyškecu. Něgdo chcací, něgdo srací, něgdo voplodnit válce, něgdo splašit lahvátora, něgdo klofnót gábl.

Aji já sem si zašel na ňákó sjízdnó ňamku, šak mě znáte, jednu festovní ponorku Pipigril a k temu brkču Ryndlu. No ale jak sem zgóml, co to fachčí, tož to sem málem ustřelil kopyta a šel do vévrtky. Bez bůra kilián, no to mě tak ze třikrát vomévali. Eště že mám banklkartu, páč moja šrajtofla už měsíc drží surovó dietu. Nojo, když člověk musí lepit kvartýr, dlabanec a vocasný, tak už mu na ňáké ten radovanec moc love nezbude. Při tým mě tak napadlo, že dybych enem lámal škopky, tajak všici, vynde mě to aji lacinějc.

Ale eště než sem hópl do basu, prozgóňal sem blízký vokolí benálny a špízoval tam v křácích jak ňáké čumpelíkové šmírák z Pisecu. Potřeboval sem splašit ňákó betelnó baldu, aji dvě, páč to su holt celé já, zapomenót na domášově komplet bubeneč: palice, špóňáky aji tumty do lopucha. No lauf, štígro, haluz jak sviňa, to byste nekóřili, co sem tam vyčmuchal: hokejovó palicu! Už teda hrnula ňáké tédeň, krapet byla volezlá, jak arašídové věneček na hnědce, ale ten uhnité listonoš tam, to se voklepalo a papačka: stačí jednóc hépnót a hneď budó palice dvě. No hrubé radovanec, tak sem před sajtnó u basu házel těžkýho macháčka, jak sem to z placu vygómal, ale sajtna buchec, lochčili se s klepetama nahozenýma na vaně, že to pré z teho budó fakt morový lajvont palice... leda tak pro buboša ze šaškecu.

Dofókli sme teda kóřky, hópli curyk do basu a trededé vokolo Kaizrkanóna furt rovnó za héblem až do Štatlu.

Štatl na nás zadul drátama vod trajflu šmajchnutéma ze šalinkáblem a reklamó na Globál. Chvílu po tém sme zbliknuli ňákó skvadru čtyřech maníků, co stepovali u svý kraksny a házeli čučku na náš bas. Všici ti maníci byli vošolnutý v komeťáckéch hadrech a ledva nás zmerčili, začali jékat jak bíbrhajfy a jeden rybízek na nás dokonce ufachčil fakáča. Tož jasňačka, že za takové kanál sme se mu vylochčili a jeden kéma vod nás zahlásil:

"Kurva, ty si ale hrdina!"

Eště chvílu sme se motali po Oltecu než sme došmrdolili k Rondu, kterýmu se vod letošní sezóny začalo hókat Kojot Aréna. Pak už enom jeden velké stop na trajflštace za stadecem, kde sme se rozlili po place jak brablóši, když lapnó úřední kopny z brablenišťa. Pakl našich borců už pletl těžkó vánočku, páč za tu hoďku na baladovým autobánu už se někeří stačili nakósnót, někeří teda enem tak lajt, ale jiný se zryli na kašu a těžký případy se zbořili jak Drážďany, zglganý do mrtva s hlavó na niti.

Vostatní naši kalósci, keří se ešče udrželi na kopytech, si šli rozebrat flósky na stojku do vohrady pro dobytek a to samý naše bicmenská sajtna, teda já, mistr Zvolen, co má névěčí migny, a malé Kubson, co je eště kindoš, ale rumpnuje ty škopky jak řácké vazbič. Než zbalíme glajze, eště kózelnická šaráda: jedna hemza na palicu a hneď só palice dvě. A pro zichr hemznót eště jednó, ať só voba kusy sténě dlóhý.

Hlásíme loď a přindeme až k vočkům, co už si šlajchujó kelcny, jak si do nás stróhnó svéma festovníma baldama, ale napřed omako buzuluk, ešli nepašujem ňáké ten flašinet. Ajda negativ, tož nás nechajó naklapat za rygl a po tým dál až do naší vohrady. Každé z nás má svýho šerpu, keré mu trágluje jeho bubeneč, tož vyndeme trepny až tam nahóru, kde rozbalíme stany.

Včil enem zbévá poskládat sópravu, ale jak už bylo našrajbčený, zapomněl sem doma špóňáky, tož improvizačka: Bilkins mi věnoval vobě svý šály a eště byl tak laskavé, že mi vobě pomoh utáhnót a zasukovat. Zmáknul to betelně, páč celé ten cajk držel jak filcka v gramecu. Tož eště zesukovat voba škopky k sobě ale to už sem musel rozhrábnót lojfláče a zesukovat to s nima. Sajtna to zgómla a zase se lochčila, ale to voni rádi. Kubson má ňáký trable, páč je nalepené ze svojím bubniskem až u mříža, kde mu to klóže, ale tak ňák sme to pořešili a včil už enem čekat na komeťáckó Ódu.

NÁÁ NA-NA, NA! NÁÁ-NA, NA-NA-NA-NA...

Eště před startem špílu nám komeťácká sajtna předvedla morový choreo.
Špicovně zmáknuté nápis ZETOR přes celó sajtnu a pod tim numera a ména néslavnějších Zetoráků. Že by výročí?

Dneska majó v domácí kase Trvoša, páč ten bloňdaté finské kalósek, co si kvůlivá němu brněnský hajfy rvó mošny na každým špílu v Rondu, byl nachcípané. V naší bódě nám vartuje Horča, keré si zahrál škatulata hébéte se ze Sedlem, tož su zvědavé, jak se Horča vytáhne proti borcom ze Štatlu. Ale Horča, to je king: hned v první minutě počapal sólo. Mlázgalo se to vo manťáky mixna-nemixna, ale naši borci dobře tlačili štolpny a tak byl po první pauze prázdné fíkovník. Vo pauze se šlo na rauchpauzu, nebo do módrbódy na škopek, valchaři si dali ňáký to rumunsko, formulu nebo jiné hubolep, aby taky neházeli luleč každó minutu.

Druhé díl, no to byl jinačí šrumec. Samé přesilmen, ale to by ste valili augle, jak to ty pruhovatý vygómali. Napřed sme naklapali za sópeřovu modró my a ďaha za ďahó se valila na Trvkovo kasisko. No a nakonec Galvoš ufachčil takovó betelnó prdu, až se celá komeťácká sajtna za brankó zgrčila a pic ho tam!

GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!

KOM-ZLN 0:1


No ale včil začal tanec. Pruhovatý nás vodemleli na jedno voslabení za druhým, a když už byli Komeťáci zralí na šaškec, že z teho neufachčili ani fíka, tož ti flignaři černobílí, křivý jak klika vod polepšovny, eště přidali a dvakrát za sebó nás vosolili do třech. Tož jasný, že sme si to nenechali, a pěkně sme na celé stadec zaduli, co si vo tom myslíme, takže na nás Štatlaři začli hned békat. Nic jim to nebylo platný, fíka neufachčili, takže do druhý kuřpauzy furt svítila na naší sajtně jednička a na domácí nula.

Vo druhý rauchně nás vodchytil ňáké choroš, co snáď pamatoval Laďu Nadrchalovýho jako šropála, když se mu eště šlitny sukovaly, a von ten choroš tam má ňáký blbý hefty a kéruje nám do štrycle, jaký aušus sme si to z Gotyša přivezli, že je to samý šméčko a nejvíc ten Balaštík, no tož to už jsme se lochčili, von byl chudák ňáké potróblé a zglgané byl zodpovědně. Šak to netrvalo dlóho, přestal cancat a začal zófale pumpovat, no a za chvílu už tróbil šavló halali, tož to už jsme se chlámali jak puklé pecen z Blajkecu.

Když zatróbili na konečnó, Štatlaři to vosolili eště víc. Akorát si nedávali majzla a votvírali vzadu vrata jak vod stodoly, tak to naši dycky fofrem prohazunk a jeb to na Trvku a ještě jednó! Všecky rany se ale cabnuly, tak namísto 0:3 leda suchý z ryny.

Jestli gómete, že to byla pěkná holomajzna, ten špíl, tož to ja. Ale lontovní teda na tuty nebyla. Začalo být dusno, poprvý hned jak naši beci naremplovali Divósa na Horčovu bódu. Von Divós při tým štrajchnul vo Horču a hodil mu brka přímo na štylko. Horča se ušklébl: "Kemo, zahamuj!" a enem ho tak šmrncnul rukavicó pod rypálem, aby se vodsunul kósek aus. No ale Divósovi huklo v štrycli a hnedkaj jeb Horčovi do ryngle! A už je tu první mlata, pruhovatý si nestačijó kreslit čárky a dyž to všecko skončilo, eště Hubajz chytil rapla a klavíroval tam do pruhovatéch tak dlóho, až ho vodemleli za deset. Hubajz vyraplil eště víc a dostal dalších deset. Tož rumpnul vratama vod kameňa, jeb s palicó do kóta a valil dom, steklé na ultimo.

Bryncl si bere tajmaut a hrajó v šesti. No, to bude eště porod. Ale nebyl, páč za chvílu vodemleli Dlóhýho a to už byli Štatlaři bez hecu v řiti. Ale eště to neskončilo. Čajda si jede sólo a zezadu ho zrasuje Koreis. A že to bylo u naší střídačky, tož celá naša sajtna vyhópla na led, aby mu to vysvětlila. Ale to už bylo na ronďácký poměry asi moc žlutomodrý, tož zas celá sajtna z Oltecu vyhópla na led a už je tu betelná mlata jak za staréch časů. Pruhovatý zahazujó notesy, páč v nich už nemajó místo na čárky a dó rozplíst ten šrumec. Při tým eště dávajó majzla, aby taky ňákó nelapli.

Čajda se natáhne u domácí střídačky, drapne Veneho za flígr, ten ho zas čapne za špíldres a řvó tam na sebe jak u rozvodu:

"Čajo, do řiti, co to vedeš za křivý války, dyť bylo domluvený, že nám to dáte na plichtu!"

"Copak já za to možu, že ti vaši záchvati nésó štont nám střelit ani fíka?"

Štengrujó se jak dva rafani, ale nakonec se pustijó. To třeba Leša se tam na střídačce enem lochčí, jak má jedného Zlíňáka aj Komeťáka hnedkaj pod sebó v klinču. Chvílu sledovanec a pak de voba ty ranaře lážo plážo roztrhnót:

"Tož děcka, už klid!"

No vono už taky do konca zbévalo enem pár zrnek, tož na to kořeni hodili kakáč a dyž už bylo stopro jasný, že ze Štatlu vodjedeme ze třema bodiskama, aji si nakonec podali plótve. No naša sajtna radovanec, páč letos poprvý v Brynclu a hnedkaj jsme dali Štatlařom ranu. Domácí sajtna duje levandulu, páč si po dnešku može leda tak huknót a někeří skrčkaři dali dokonce hantec, že nám přindó rozhodit sandál.

Doklapali jsme před Kojot Arénu a tam už betelná sajtna čertů, kadlata tam zasadili aji pár Terminátorů, páč za čertama hukot, jak se tam přes ně dobéval komeťácké póvl a békajó tam: "Pusťte nás na ně! Dostanó do řepy na šťastnó cestu a z basu jim naděláme angličáky!" No, v klidu sme vyhópali do basu a pila pryč, páč ti naši šerloci aufpasovali zas enem tak lajt a mohla z teho bét eště aji mlata. Nakonec nás vodlifrovali hókačky a z Oltecu zme se vymotali už sami.

A včil kvaltem dom, ale eště za Brniskem na autobánu zme se stavili na chálku do Kajfecu. Co se téče kajfecký chálky, tož to su nabité borec a helfuju Zvolenovi, keré vymydlené dlabanec je tu eště sjízdné a keré už je krén. Tlačíme do štrycle, někerém aji čvachtá v držce, stihnem eště valit na retych a potom už zase pali.

Mně se ekluje ject až k zimálu, páč ke mě dom je to fest blizna, tož se dohantýruju, kdo vodšerpuje bubniska, hodím klíče vod kumbálu do štafety a nechám se vysadit na stopce pod Čamlíkovem. Doplazím se dom, róchnu sebó na betlu a za chvílu chrápanec. Je to v kysni!HANTECKO-ČESKÝ SLOVNÍK:


tédeň - týden
doklapat - dorazit
špíl - (hokejový) zápas
vegetit - přebývat
řízci vod plechovýho Vítka - fanoušci HC Vítkovice
bičovat - rychle ujíždět
slíznót kartáč - utrpět výraznou porážku
fronkovní - správní, pořádní
proladit do plusovky - spravit si náladu
zbuntovat - narychlo zařídit
bas - autobus
šrajbčit - psát
ten deň se normiš bóchalo - byl běžný pracovní den
nemít áčka - nechybět, nemít neomluvenou absenci
hustopeč - narváno
berósek - výplatní termín
sajtna - společnost, spolek, ostatní
do holpecu - společně
raky - hodiny
než raky dosypó čtyři - před čtvrtou hodinou odpoledne
činóglovat - hlídat, nervózně sledovat
fýra - šéf, vedoucí směny, nadřízený pracovník
špiclovat - kontrolovat pracovní nasazení
retych - WC
hodit rachotě mávačku - opustit pracoviště před koncem pracovní doby
valit - utíkat
vasr - voda
prorvané Prygl - protržená hráz brněnské přehrady
bóda - škola, internát, učiliště
házet serpentýny za bódu - chodit za školu
cunk - jazyk
na trajflštace - na trolejbusové zastávce
kalósek - týpek
voháknuté - oblečený
varta - skupinka
šlupky - hadry, oděv
vařit těžké autostop - delší dobu čekat na zastávce
špiónovat - dávat pozor
zgómnót - uvidět, spatřit
basík - autobus
našpónovaný augle - vykulené oči
betálně - pořádně
přihasit - přiřítit se
stopka - zastávka MHD
fajckára - požární cisterna
nakvaltovat in - nastoupit si
vijó - hyjé
Bryncl - Brno
kuleváloš - úředník, poslanec parlamentu
Cajzko - Čechy, neoficiálně autonomní oblast České republiky
zrépnót betelné autobán - postavit kvalitní dálnici
Gotyš - Zlín
levingston - levárna, nedbale odvedená práce
těžký muldy - nerovná vozovka
hópat - skákat
Rohlajz - motorest Rohlenka
žihat - svištět, jet vysokou rychlostí
zahlásit chcací - zastávka za účelem vykonání malé potřeby
benálna - čerpací stanice
Vyškec - Vyškov
voplodnit válce - zapálit si
klofnót gábl - dát si něco k jídlu
sjízdná ňamka - chutné jídlo
ponorka Pipigril - kuřecí bageta
brkča Ryndla - limonáda Mirinda
zgómnót, co to fachčí - zjistit, kolik to stojí
ustřelit kopyta - omdlít
bez bůra kilián - 95,- Kč
banklkarta - kreditka
moja šrajtofla drží surovó dietu - nemám delší dobu hotovost
lepit vocasný - platit alimenty
radovanec - legrace, radost
lámat škopky - pít pivo
prozgóňat - prozkoumat
špízovat v křácích - šmírovat v křovinách
čumpelíkové šmírák - mladistvý sexuální delikvent z ústavu
Pisec - Pisárky, brněnská čtvrť
splašit betelnó baldu - sehnat pořádný klacek, tyč
domášov - doma
palice - bubenické paličky
špóňáky - pružné upínací popruhy
tumty do lopucha - ucpávky do uší
lauf, štígro, haluz jak sviňa - neuvěřitelné štěstí
to byste nekóřili - netušili byste
hrnót ňáké tédeň - být staršího data
arašídové věneček - hygienicky špatně ošetřený konečník
hnědka - hýždě
uhnité listonoš - směs shnilého listí, hlíny a psích výkalů
papačka - pohoda
jednóc hépnót - jedekrát dupnout
hrubé radovanec - mít velkou radost
morově - skvěle
z placu - operativně, hned na místě
vygómat - vymyslet
házet těžkýho macháčka - machrovat
sajtna buchec - společnost se hlasitě smála
lochčit se - řehtat se
s klepetama nahozenýma na vaně - až se za břicho popadali
pré - prý
morový - skvělé
lajvont - správné
buboš - bubeník
šaškec - blázinec, psychiatrický ústav
dofóknót kóřky - dokouřit cigaretu
hópnót curyk - naskákat zpět
trededé - tradá
Kaizrkanón - obří maketa děla u slavkovského pole
hébl - nos
zadut - dýchnout, zařvat
šmajchnuté - zkřížený
šalinkábl - tramvajové vedení
Globál - supermarket Globus
zbliknót - uvidět, spatřit
skvadra - hlouček
stepovat - postávat
házet čučku - zírat
všici vošolnutý - všichni oblečení
jékat - řvát
bíbrhajfy - nezletilé fanynky Justina Biebera
rybízek - mladistvý chuligán
kanál - sprosťárna
vylochčit se - vysmát se
kéma - kamarád, přítel
Oltec - městská čtvrť Staré Brno
došmrdolit - zvolna se přiblížit
hókat - říkat, nazývat
stadec - (zimní) stadión
brablóch - mravenec
lapnót úřední kopny - obdržet příkaz k vystěhování
těžké pakl - velká skupina
plíst těžkó vánočku - pořádně opilecky vrávorat
baladové - pohodový
nakósnót se - přiopít se
lajt - mírně, decentně
zryt se na kašu - pořádně se opít
zbořit se jak Drážďany - opít se ještě hůř
zglganý do mrtva - opilí namol
s hlavó na niti - usnout v sedě opileckým spánkem
flósek na stojku - vstupenka na stání
vohrada pro dobytek - sektor hostů
bicmenská sajtna - spolek bubeníků
névěčí prda - nejsilnější úder
kindoš - dítě školou povinné
rumpnovat - třískat
řácké vazbič - velký silný chlap
zbalit glajze - odejít
hemza - dupnutí
só - jsou
pro zichr - pro jistotu
hemznót - dupnout
sténě dlóhý - totožné délky
hlásit loď - odcházet
přindeme - přijdeme
vočka - ochranka, security
šlajchovat kelcny - brousit si zuby
stróhnót - bouchnout
festovní balda - obušek
omako buzuluk - důkladná tělesná prohlídka (stejným pohlavím)
pašovat flašinet - snažit se pronést skleněnou láhev
ajda - AIDS
ajda negativ - nic se nenašlo
naklapat za rygl - projít přes turniket
šerpa - pomocník
tráglovat - nosit
vyndeme trepny - vyjdeme po schodech
rozbalit stany - přijít na místo a nachystat se
sóprava - souprava
našrajbčený - napsáno
zasukovat - pevně zauzlovat
cajk - blíže neurčená věc s mnoha součástkami
filcka - veš muňka
gramec - ženský pohlavní orgán v permanentním provozu
držet jak filcka v gramecu - velmi vulgární přirovnání
zesukovat - sešněrovat
škopky - (zde) bubny
rozhrábnót lojfláče - rozšněrovat tkaničky od bot
lochčit se - smát se
klózat - klouzat
komeťácká Óda - legendární intro v Rondu
start špílu - začátek zápasu
numera a ména - čísla a jména
mošna - ženský pohlavní orgán
hajfy si rvó mošny - fanynky omdlévají štěstím
nachcípané - nemocný
bóda - (zde) branka
vartovat - hlídat
zahrát si škatulata hébéte se - vystřídat
počapat - vychytat
mlázgat se - třískat se
manťák - mantinel
mixna-nemixna - hlava nehlava
tlačit štolpny - bránit
prázdné fíkovník - bezbrankový stav
rauchpauza - kuřácká přestávka
módrbóda - stánek s občerstvením
škopek - pivo
valchaři - skalní fanoušci
rumunsko - rum
formula - gin s tonikem
hubolep - kvalitnější alkohol
házet luleč - muset na záchod
šrumec - rachot, zmatek
přesilmen - přesilová hra
vygómat - vymyslet
ďaha za ďahó - rána za ranou
kasisko - branka
ufachčit betelnó prdu - dát pořádnou ránu
komeťácká sajtna - sektor domácích
zgrčit se - skrčit se
vodemlet - trestat, potrestat
zralý na šaškec - zcela rozhození
neufachčit ani fíka - nevsítit ani gól
flignař - podrazák
křivý - (zde) nespravedlivý
békat - řvát
rauchna - kuřácká pauza
choroš - důchodce, dědek
Laďa Nadrchal - legendární brankář Komety z konce 60. let
šropál - děcko
šlitny se mu sukovaly - neuměl bruslit
mít blbý hefty - mít nevhodné připomnínky
kérovat do štrycle - hučet do někoho
aušus - mizerný materiál
šméčko - podvod, podvodník
potróblé - pomatený
zodpovědně zglgané - pořádně opilý
cancat - kecat
pumpovat - mít náběh na zvracení
tróbit šavló halali - hlasitě zvracet
chlámat se - řehtat se
Blajkec - Modřice
puklé pecen z Blajkecu - prasklina na chlebu z Modřické pekárny ve tvaru úsměvu
zatróbit na konečnó - zahájit třetí třetinu
vosolit - přidat
prohazunk - procházka, kombinační hra přihrávek
cabnót se - minout
suchý z ryny - vůbec nic
lontovní - nudný
štrajchnout - zakopnout
hodit brka - upadnout
štylko - tělo
kemo, zahamuj - brzdi, kamaráde
šmrncnout - lehce se dotknout
rypál - ústa
kósek aus - trochu vedle
huknót v štrycli - rupnout v palici
jeb do ryngle - úder do hlavy
kreslit čárky - zaznamenávat tresty
chytit rapla - vztekat se
klavírovat - hučet do někoho, nadávat
vodemlet za deset - dostat osobní trest
vrata vod kameňa - dvířka od trestné lavice
jeb s palicó do kóta - mrštit hokejkou do kouta
valit dom - (zde) předčasně zamířit do šatny
steklé na ultimo - mimořádně naštvaný
tajmaut - oddechový čas
mlata - bitka
dávat majzla - být obezřetný
lapnót - (zde) dostat ránu
flígr - límec
špíldres - hráčský dres
vést křivý války - kecat, lhát
plichta - remíza
záchvat - pomatenec
nésó štont - nejsou schopni
štengrovat se - provokovat, popichovat
rafani - vzteklí psi
v klinču - v zápasnickém objetí
sledovanec - pozorovat
de - jde
lážo plážo - v klidu
zbévat - zbývat
pár zrnek - několik vteřin
kořeni - pánové
hodit na to kakáč - vykašlat se na to
plótve - ruce
dát ranu - zvítězit
dut levandulu - protestovat proti nespravedlnosti
huknót si - přijít zkrátka
skrčkař - podrazák, sígr
dát hantec - domluvit se
přindó - přijdou
rozhodit sandál - dát do držky
betelná sajtna čertů - pořádná hromada policajtů
kadlata - policie
zasadit - povolat
Terminátoři - těžkooděnci policie ČR
hukot - vřava
dobévat se - dobývat se, razit si cestu
komeťácké póvl - brněnské hokejové naplaveniny z fotbalu
dostanó do řepy - zmlátíme je
angličák - autíčko na hraní, dnešní Hot Wheels
pila - fofrem, rychle
šerloci aufpasovali - policajti hlídali
bét - být
vodlifrovat - odvézt
hókačky - policení auta se sirénou
kvaltem dom - honem domů
chálka - jídlo
Kajfec - KFC
co se téče - co se týká
nabité borec - znalec, odborník
helfovat - pomáhat
vymydlené dlabanec - jídlo z nablýskané reklamní nabídky
krén - špatný
tlačit do štrycle - cpát se
čvachtat v držce - chutnat
valit na retych - skočit si na záchod
pali - pryč
eklovat se - nemít chuť
zimál - zimní stadion
fest blizna - mnohem blíž
dohantýrovat se - domluvit se
vodšerpovat - poodnášet
hodit do štafety - předat
róchnót sebó - padnout
betla - postel
chrápanec - ihned usnout
je to v kysni - je to doma (zvítězili jsme)0 1
Brno Zlín
Diváci: 7096 (99% kapacity stadionu)
Hráno: 29.11.2011, v 18:00, Hala Rondo, Brno


Přečteno: 7714x (naposledy 20.4.2024, 09:39) | Komentářů: 2


Komentáře k článku (2)


Chico(27.02.2012)
Přemýšlím, jestli je těžší tohle napsat nebo číst Já sice hantecem mluvím denně, ale co zbytek z Gotyša!?

Radeček(27.02.2012)


Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generov no syst mem Webgolem za 0.9726 vte in)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-???, 14.9.2024, 17:30]