Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Kuba 36 | před 11 lety | ... Reporty

V dalším rodinném utkání jsme přivítali celek Třince, který prohrál poslední dva zápasy, na druhé straně rozjetý Zlín, který minulý víkend měl šestibodový a v pátečním duelu podlehl Kladnu 2:3 v prodloužení. V sestavě domácích chyběl Köhler, který má nastřelený kotník a Filip Čech.

Ševci chtěli pokračovat ve výborných prvních třetinách, které se jim zejména v posledních třech domácích utkáních dařili, ale vše jednou končí. To potvrdil v čase 4:58 třinecký Roth, který poslal prudkou střelu zápěstím přesně k levé tyči. 1-0.

Už za minutu přišla šance k vyrovnání, to když si Zagrapan pomohl háčkem. Dnes ovšem přesilovky nebyly zlínskou silnou stránkou.

Ještě větší příležitost ke srovnání stavu přišla v polovině desáté minuty, poté, když Lukáš Zíb zastavil prchajícího Lešku nedovoleným způsobem, a bylo tedy nařízeno trestné střílení. Exekutor zvolil při nájezdu bekhendovou kličku, Hrubec ale kotouč vyrazil svou lapačkou.

Oceláři spíše hlídali zadní vrátka, větší šance přišla krátce po jejich přesilovce, kdy Růžičkův pokus Luboš vytěsnil betonem. Další šance na vyrovnání přišla v závěru třetiny, kdy se po vyloučení Kubiše a Polanského po vzájemné šarvátce šel posadit i autor první branky Roth. Avšak ani 18 vteřinovou přesilovku 4 na 3 domácí nevyužili a tak se do kabin odchází za stavu 0:1. Střely 16:8.

Na začátku pětadvacáté minuty se kotouč po střele Ondráčka ocitl mezi bruslemi Očka, ten o tom však nevěděl. Škoda, jinak by střílel do prázdné branky a už mohlo být srovnáno. Co není, může být. Toto rčení se však v příští situaci nedá zejména ze strany zlínských použít: čas 27:42 a je to již o dvě branky. Situace je podobná, střela zápěstím a opět k levé tyči, jen s rozdílem autora, tím je tentokrát Martin Růžička.

Půl minuty poté zlínští darují soupeři další šanci, za vysokou hůl se jde posadit Balaštík a to rovnou se čtyřminutovým trestem, pák kapek krve se v obličeji třineckého hráče našlo. Nechybělo mnoho a už Ševci inkasovali znovu, Peterek nastřelil spojnici a poté Bonkův projektil těsně minul Horčovu svatyni.

Jarda ale své vyloučení bohatě vynahradil a v čase 32:40 snižuje. Obešel třineckého beka a střelou mezi betony otevírá skóre na straně domácích. A hned chtěl přidat dalšího, jen těsně minul horní růžek. V závěru 36. minuty těsně vedle levé tyčky tečoval střelu Holíka kapitán Čajánek.

S vyloučením se nám v závěru třetiny roztrhl pytel, 37:25 za faul loktem Melenovský, 38:18 Zíb za sekání, kdy po buly poklepal Holase a do třetice 39:31 Hrabal za napadení. Bohužel přesilovka 5 na 3 je přerušena přestávkou po druhé části, po níž je skóre 1-2. Střely ve druhé třetině 9:7.

Do třetí části domácí vletěli jako uragán a ostřelovali branku soupeře ze všech stran. Ještě lepší to mohlo být po vyloučení Kania, který před brankou nedovoleně odstavil Melenu. Neuplynulo však mnoho a vyloučen je Leška za nedovolené bránění. Následně se hra uklidnila a větší šance k vidění nebyly.

Až v čase 55:10 se stadión opět dostává do bouřlivé atmosféry: Pavel Kubiš se dostal až před Hrubce a zavěsil do růžku. Bylo to jen otázkou času, kdy se skóre srovná. 2-2.
A že by týmy dohrávali, to se říci nedá. Hlasitost domácích fanoušků se stupňoval v přímé úměře s tlakem domácích.

Emoce zklidnil až Martin Růžička, který se 40 vteřin před koncem octl sám před Lubošem a měl spoustu času na zakončení, naštěstí Horča měl lapačku na správném místě. A tak se jde za stavu 2-2 do prodloužení. Zlín soupeře od hranic s Polskem jasně přestřílel v poslední 20-ti minutovce 11:2.

V prodloužení byl vidět snad jen Zagrapan, nejprve se jeho střela otřela o boční konstrukci brány a o chvíli později po chybě Melenovského z pravého pruhu bránu minul. Střely v nastaveném čase 4:2.

Na samostatné nájezdy se do branky postavil Kašík a Čája vybojoval, aby se jelo na branku, která je blíže domácímu kotli.

Jako první odvážný se vydal Polanský, střelou na zadní tyč neuspěl.

Čajda zkusil bekhend, kotouč mu uskočil.

Kašík si poradil i s Růžičkou.

Úspěšný nebyl ani Holík.

Jan Peterek střelou dostává Oceláře do vedení. 0-1.

Na poslední nájezd se staví marod Honejsek, který celé utkání nehrál, musí dát. Ale mezi betony se díra nenašla a tak si Třinec odváží dva body za výhru 3:2 po samostatných nájezdech.

Zato Berani dnes měli možnost čtyř nájezdů a ani jeden neproměnili. Snad to bude případně lepší v Karlových Varech, kam se kluci podívají v pátek. Poslední utkání před reprezentační pauzou sehrají žlutomodří příští neděli, kdy přivítají celek Pardubic.