Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Kuba 36 | před 11 lety | ... Reporty

Je to tak. Zlínští už desetkrát v řadě vyhráli závěrečnou třetinu a šestkrát po sobě bodovali, což už je obdivuhodná bilance. Obě mužstva před utkáním byly v tabulce sousedi, Zlín sedmý a Pardubice osmé.

Soupeř nás už od začátku přebrusloval a to přineslo i první velkou šanci. Cetkovský nenápadnou střelou minul těsně tyčku Horčičkovy branky a při vracení do obrany si pomohl podražením. Z naší strany v přesilovce nebylo k vidění mnoho, naopak Pardubice si troufaly. Jednu střelu vyslal Radil, druhou Zohorna.

Poté přišly na řadu i střelecké pokusy domácích, marně se pokoušel Melenovský, Marušák, Zámorský či Urbanec. Naopak hasit velkou šanci pojišťováků musel Horčička po tom, co se Benákova střela odrazila přímo před Marhu, který vyslal kotouč do téměř prázdné branky, na poslední chvíli se však Luboš přesunul.

V závěru jedenácté minuty přichází další vyloučení Pardubic, hosté špatně vystřídali a tak chvíli hráli v šesti. Ve výhodě jsme se drželi v útočném pásmu, nic zásadního se ale nestalo. To až v čase 14:44, kdy se opět vylučovalo a opět na straně druhé. Václav Kočí inkasuje menší trest za držení protihráče.

Nedorozumění v naší obraně po vyhraném buly vedlo k vyhození, v rohu puk vybojoval Sýkora a naservíroval před bránu Tomáši Zohornovi, který puk dostal do sítě. A tak se pardubičtí v čase 15:00 v oslabení ujímají vedení. 0-1.

Zlínští první třetinu už spíše dohráli a doufali v náhodnou branku, ta však nepadla. V první části jsme sice soupeře přestříleli 15:9 a hráli tři přesilovky, ta poslední však byla osudná.

To druhá třetina už měla jinou příchuť, uplynulo pouze 31 vteřin a bylo srovnáno. Střela Lešky se odrazila k Veselému, jenž trefil růžek. 1-1.

Šanci získat zpět své vedení měli Pardubičtí o minutu později, kdy je potrestán za nedovolené bránění Horák. Toto oslabení však bylo excelentní a soupeře jsme nepustili ani k jedné střele. Na začátku sedmadvacáté minuty měl Salfický co dělat, aby neinkasoval z dorážky po střeleckém pokusu Veselého.

Však Radil ví, že rychlý protiútok může přinést ovoce a tak do brejku vysílá Noska, ten si s pomocí mantinelu kotouč zpracuje a kličkou do bekhendu dostává svůj tým opět do vedení. 1-2.

Dále měl příležitost Veselý, který po špatné rozehrávce Salfického trefil jen bránícího Vašíčka. Na druhé straně se ocitl sám před Horčičkou Kousal, jeho pokus mezi betony si ale muž v masce pohlídal.

36:37 a je srovnáno. Leška opět přesvědčil o svých kvalitách, to když nevěděl co s pukem v útočném pásmu, zkusil z mínusového úhlu nahodit na branku a vida, kotouč končí v brance. 2-2.

A s tímto stavem se odchází do kabin i po druhé části, Pardubice jsme opět přestříleli poměrem 11:9. Dost příjemnou cestu doprovázenou hlasitým pískotem mají i pruhovaní, Minář s Husičkou, kteří neodpískali pár sporných momentů, což se domácím fanouškům nelíbí.

I třetí třetina začala gólově, 41:43 a poprvé v utkání se dostáváme do vedení. Navrátilec do sestavy Filip Čech se zřejmě inspiroval Leškovou brankou, když nevěděl co na modré s pukem, vystřelil a Salfický měl zakrytý výhled, proto viděl kotouč až v brance. 3-2.

Poté měli Pardubičtí možnost početní výhody, tu však nedokázali zužitkovat a tak přichází trest. Opět Filip Čech se vydal do útoku a při samostatném úniku byl faulován. O trestném střílení nebylo sporu, jen Husička nechal Ševce podusit. Trestné střílení nařídil až po nějaké době a do té doby se mohl stadion upískat.

Filip Čech měl jasno, co udělá a šlo to vidět. Absolutně s čistou hlavou vyslal z mezikruží dělovku a vymetl obydlí pavoučků v pravém horním rohu. Čas 48:52. 4-2.

Zřejmě poslední šancí pokusit se něco udělat s výsledkem měli Pardubičtí ve třiapadesáté minutě po vyloučení Lešky, naše obrana však všechny šance ničila ještě před tím, než začali.

To, že Pardubice už měly tento duel za sebou svědčil i fakt, že utkání dohrávaly ve třech. Sečteno, podtrženo, i s dnešním zápasem to činí šest proher s posledních sedmi zápasů.

Teď je před námi desetidenní reprezentační pauza, poté se podíváme do vroucí brněnské Kajot arény, na další utkání mezi domácími mantinely se můžeme těšit v pátek 15. listopadu, kdy přivítáme Slavii a pokusíme se jí oplatit debakl 0:6. Po dnešním 18. kole držíme šestou příčku.