Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Kuba 36, Nika | před 11 lety | ... Rozhovory

(ČLÁNEK AKTUALIZOVÁN) Karlovy Vary dnes zvítězily za tři body na zlínském ledě po bezmála sedmi letech a to se datuje na 26 prosince roku 2007!!! Od té doby zde desetkrát prohrály a jednou zvítězily v prodloužení. I přes velkou snahu v závěrečných minutách však nyní Berani podlehli hokejistům z lázeňského města těsně 2:4. Promluvil střelec první branky, která padla v oslabení, PATRIK URBANEC. Za hosty promluvil syn současného prvního trenéra PSG Zlín a ex-zlínský útočník ROMAN VLACH.

Patrik Urbanec:

Patriku, dnes ten zápas nebyl zrovna nejlepší, Zlínu se nepovedlo vstřelit gól v úvodních minutách, jak je poslední dobou dobrým zvykem, a Vary toho využily, ostatně vedly už 0:3?

Tak dnes to nebylo nejlepší, ale potom jsme dokázali snížit ve druhé třetině, což nám dávalo trochu naději.

Právě ty jsi v té poslední minutě druhé části v oslabení dokázal snížit na rozdíl dvou branek, jak ten gól padl a jak pomohl?

Já ani nepočítal s tím, že budu střílet, chtěl jsem couvat, protože bylo půl minuty do konce třetiny a my byli ve čtyřech, Čajda ale dobře vyhrál buly a já zkusil vystřelit. Říkali jsme si totiž, že Závorka chodí dolů, tak jsem to poslal navrch a vyšlo to.

Co jste si řekli po druhé třetině v kabině, kdy jste dostali soupeře asi psychicky trochu na kolena?

Věděli jsme, že to je šance, tak jsme chtěli co nejdřív skórovat a pak se pokusit srovnat, bohužel jsme byli na začátku třetiny dvakrát ve třech.

Co tomu bodu dnes chybělo, měli jste obrovský tlak zejména v posledních deseti minutách?

V závěru asi štěstí, ale jinak ty dvě třetiny jako bychom tam nebyli a v tom byl největší problém.

Jak se připravuješ na Vánoce a máš už nakoupené dárky?

Vánoce teď moc neřeším, mám v hlavě spíše nedělní duel s Pardubicemi a dál se uvidí. S přítelkyní jsme si pořídili pejska a příští sobotu pro něj jedeme, takže se těším i na tohle. Dárky mám pořešené až na sestru, ale pro tu mám už něco vymyšleného.

Roman Vlach:

Romane, co si myslíš, že rozhodlo dnešní zápas? Z docela jednoznačného zápasu bylo ke konci ještě drama, nebáli jste se o výsledek?

O výsledek jsme se báli, myslím si, že Zlín je velmi kvalitní mužstvo, takže bylo proč se bát. Protože když vstřelili druhý gól, začali hrát trochu aktivněji a my jsme se naopak zatáhli. Nejspíš jsme se zbytečně moc lekli. Ale na druhou stranu si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, hráli jsme to, co jsme si řekli. I když pro obě strany by byl lepší bod a pak by se rozhodlo.

Nejsou pro tebe zápasy se Zlínem trochu specifičtější, když na střídačce stojí tvůj tatínek?

Teď už ani ne, ostatně tuto otázku dostávám poměrně často. Teď je to spíš v takové fázi, že jsme už proti sobě pár zápasů odehráli. Samozřejmě vím, že tam je, taky jsem tu s kluky hrával, takže to pro mě trošku specifické je, lhal bych, kdybych řekl, že ne, ale už to není tak vypjaté, jako dřív.

Snaží se ti ještě radit?

On má zkušenosti na rozdávání, takže když mi poradí, tak jenom dobře. Ale momentálně už tak spolu často nejsme. Tady ve Zlíně jsme byli v podstatě každý den spolu, teď si spíš zavoláme ohledně například osobního života, nebo jak se mám, ohledně hokeje moc ne.

Ve Varech ti bude končit po této sezoně smlouva. Chceš se vrátit zpět do Zlína, nebo uvažuješ o tom, že bys ve Varech zůstal?

Ještě sám nevím. Samozřejmě bych se rád do Zlína jednou vrátil, ale teď si netroufám vůbec říct, jak to bude. Uvidím, jestli budou mít zájem Vary, ono se to bude odvíjet taky od toho, jak se umístíme, pokud se dostaneme do play-off, podle toho se taky musí člověk zařídit, takže uvidím, jak to bude.

Po odchodu ze Zlína si hrál chvíli i v Liberci, do Varů jsi přišel právě z Liberce. Sedí ti herně víc styl Varů, než Liberce. Přece jenom se mi zdá, že jsi na ledě víc vidět…

Ve Varech dostávám teď víc prostoru a věděl jsem, že když ten prostor dostanu, nějakým způsobem se odvděčím. Sice ty výkony nemůžou být pokaždé dobré, to je jasné, ale já jsem rád, že ten prostor mám a myslím si, že mi to svědčí, nějaké body dělám a i herně se cítím líp, než právě v Liberci, kde jsem z 80% navíc hrál křídlo, takže tam to bylo takové jiné.

Když se ještě vrátíme k zápasu, vypsali jste se Standou Balánem nějaké prémie na dnešní zápas?

Samozřejmě že ano. Vypsali jsme, něco do kabiny určitě půjde, nějaká svačinka. Bude to asi stejné, jako u každého, kdo někdy hrál proti svému bývalému týmu.