Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Kuba 36 | před 10 lety | ... Reporty

(ČLÁNEK AKTUALIZOVÁN)Zlín nikdy ve své historii nehrál s Hradcem Králové, ani s jeho předchůdcem Českými Budějovicemi, vyřazovací boje 2013/2014 se tak zapíší do historie. Zápas byl však vypjatý a rozhodly poslední vteřiny.

Až poslední kolo rozhodlo o tom, kde hokejisté Zlína začnou čtvrtfinálovou sérii a s kým. Dlouho to vypadalo, že venku a s nováčkem extraligy Hradcem Králové, soupeř je potvrzen, ale jen s výjimkou tou, že se začne doma ve Zlíně. Rozhodla o tom remíza, kterou zařídil 23 vteřin před koncem Leška. Liberci sice už o nic nešlo, devátou pozici měl jasnou, ale i přesto urputně bojoval.

V polovině deváté minuty mohl hosty dostat do vedení Köhler poté, co jeden ze soupeřových obránců nechal kotouč mezi kruhy, jeho střela z první však Lašáka nepřekvapila. Liberec vyrovnal šance na konci patnácté minuty, Nedvědova střela z levého kruhu totiž orazítkovala jen Horčičkovu tyč.

15:17 a už ani tyč nezabránila gólu. Petr Vampola odvedl v útočném pásmu mnoho užitečné práce, nahrál Čakajíkovi a ten se nemýlil. 1-0.

Dvacátá sedmá minuta na okamžik ztišila libereckou Tipsport arénu, Melenovský střílel do poloprázdné klece a k úspěchu chybělo pár centimetrů. Po chvíli zahrozili v oslabení Tygři, Filippi se obtočil okolo zlínského muže v masce a pokusil se zakončit, Horčička byl bezmocný, ale kotouč vytlačil očima mimo svou svatyni.

35:06 a je to již o dvě branky! Nedvěd poslal z rohu žabičkou přihrávku přes hůl Řezníčka, tam kotouč zachytil Filippi a ten střílel pod horní tyč. 2-0.

Závěr 42. minuty, ale ani teď z toho nebyl gól. Ondráček vystřelil, kotouč směřoval do brány, ale v tu chvíli Kubiš za pomocí protihráče posunul klec, puk nakonec však skončil mimo ni.

47:09 a Zlín si zahraje přesilovku! Domácí špatně vystřídali a budou pykat.

47:15 a je sníženo, Ševcům stačilo na využití jen 6 vteřin! Köhler tečoval nabídku Řezníčka od modré a propasíroval puk za záda Lašáka. 2-1.

52:42 a to už Zlín dokonce i srovnává! V předbrankové skrumáži se nejlépe zorientoval Balaštík a zasunul puk do brány. 2-2.

Naději hradeckým začínat doma dal v čase 56:49 svým druhým gólem v dnešním zápase Filippi, který se trefil přesně nad Horčičkovo rameno. 3-2. Nutno však poznamenat, že této brance předcházel faul jednoho z libereckých, který trefil Zámorského svou holí do obličeje, sudí však tento moment zřejmě přehlédli.

Závěr zápasu byl nervydrásající. Zlínští k tomu, aby začínali doma, potřebovali urvat alespoň bod. V tu chvíli již totiž věděli, že Hradec Králové zvítězil v Plzni 3:1, a Kometa podlehla Karlovým Varům 0:3. Důležitý bod získal pro svůj tým zaskakující kapitán týmu Petr Leška, když třiadvacet vteřin před koncem využil minely v obraně libereckých a samostatný únik proměnil. 3-3.

Následovalo prodloužení, ve kterém už o moc nešlo. A když Valský v nastaveném čase trefil jen tyč, šlo se na nájezdy.

V těch zazářil především Filippi, který fintou oklamal Horčičku. Na místě se otočil a zasunul do prázdné brány. Srovnal pak ještě Honejsek, ale o bonusový bod pro Liberec rozhodl Koba Jass. 4-3

Průběh zápasu: 2-0 ; 2-2 ; 3-2 ; 3-3 ; 4-3
Nejlepší hráči: Filippi - Köhler
Střely: 28:33