Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Kuba 36 | před 10 lety | ... Rozhovory

(ČLÁNEK AKTUALIZOVÁN)
Zlínští hokejisté se dnes opět přiblížili k zisku mistrovského titulu, vyhráli i první zápas v Brně a to poměrem 4:1, i když už po 15 vteřinách prohrávali zásluhou Libora Pivka. „Důležité ale bylo, že jsme do přestávky srovnali,“ říká dvoubrankový střelec FILIP ČECH. Také promluvil PETR HOLÍK.

Petr Holík:

Dnes jsi byl u dvou branek, mohlo by tě to nějak nabudit teď, kdy se ti nedaří?

Možná by mě to mohlo nabudit, ale to byly takové asistence, neasistence. Ale teď, když se mně nedaří, tak se snažím hrát jinak, hrát jednoduše.

Co je potřeba udělat proto, abyste nepodlehli tomu, že vedete 3:0 na série?

Nejít do toho s tím, že je to hotové, že už ten titul máme. Dnes před zápasem jsme si řekli, že je to 0:0 a do toho tak musíme jít i zítra. Také bychom měli nastoupit lépe než dnes. Ale poté jsme ten zápas už kontrolovali a hráli týmově, říká dvaadvacetiletý útočník PSG.

Asi je jistota Kašík, který za tři zápasy pustil jen jeden gól, že?

Je to play–off, které je také o gólmanovi a ten nás drží. Dneska co dostal ten gól, tak to bylo pro něho těžké, neměl žádný zákrok a byla to velká šance. Ale znovu toho hodně pochytal, my se mu také snažíme pomáhat tím, že blokujeme střely atd.

Myslíte na to, že byste slavili titul doma?

Nám je to v celku jedno, pro lidi je to lepší asi slavit doma, ale my to chceme urvat zítra a půjdeme si za tím, uzavírá s úsměvem Holík.

Filip Čech:

Dnes dva góly, jedna asistence…

Něco tam spadlo a jsem za to rád.

Jaké to bylo, když jste hned po úvodním buly inkasovali?

Těžké, soupeř na nás vletěl a bylo to znát. Naštěstí jsme ale stihli vyrovnat ještě do přestávky, což nás zvedlo, protože Kometa byla jasně lepší.

Bylo klíčové, že jste v úvodních deseti minutách neinkasovali ještě jednou?

Asi ano. Těch šancí tam měli hodně, a myslím si, že to asi opravdu bylo klíčové.

V historii ve finále ještě nikdo skóre 0:3 na série neotočil, jak to vidíš?

Já bych byl rád, kdyby se historie neměnila.

Cítíte, že je to už hodně blízko?

My se ještě radujeme z té dnešní výhry, ale v podvědomí už to tam hlodá. Pokusíme se to zítra ukončit.

Jak to bylo u toho tvého gólu?

Říkal jsem si, abych na to hlavně dosáhl a jak jsem to tam hodil, tak jsem už nepochyboval.

A při power– play jsi to dal do šibenice cíleně?

Párkrát jsem to na tréninku zkusil, protože bekhendem je to těžká střela a jsem rád, že mi to tam tak hezky spadlo.

Drží vás hodně Libor Kašík…

Brankář má životní formu a já doufám, že mu ještě jeden zápas vydrží. My hráči se mu snažíme hodně pomoct, lehat do střel, což dnes ukázal Béďa Köhler, který tam snad třikrát zablokoval střelu, hrajeme jeden za druhého.

Nemáte v hlavách to, že byste chtěli titul slavit doma?