Příští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
PRO
úterý 13.8.2024, 00:00
příprava

ZVO
Hosté
ZLN
čtvrtek 15.8.2024, 00:00
příprava
Narozeniny
Alien [16. 6. - 40 let]
Bedna166 [16. 6. - 40 let]
Fakta [16. 6. - 66 let]
Jurys [16. 6. - 28 let]
Korádo [16. 6. - 55 let]
lib_95 [16. 6. - 29 let]
l_lib [16. 6. - 29 let]
Moninka [16. 6. - 35 let]
Perfektos [16. 6. - 49 let]
robas [16. 6. - 11 let]
VAN HALEN [16. 6. - 56 let]
xase [16. 6. - 40 let]
Svátky
Benny [Zbyněk]
benoit [Zbyněk]
Naraku [Zbyněk]
RAMBO [Zbyněk]
Zbyšek [Zbyněk]
Zed009 [Zbyněk]

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodDAWE, Timur | před 9 lety | ... Různé

Po nějaké době je třeba zase o něco víc oživit atmosféru na našem zimáku! Apelujeme na všechny, kterým záleží na tom co se děje na tribunách aby si přečetli tento článek a připojili se k těmto novým pokřikům a chorálům.

Na nedělním domácím zápase proti Kometě chceme vyzkoušet tyto nové a poměrně jednoduché pokřiky/chorály, o kterých si myslíme, že by se mohly "chytit" a rozšířit se mezi všechny zlínské fanoušky.

Je třeba také zmínit i to, že některé z chorálů jsou ve stejné nebo obměněné formě používány také zlínskými fotbalovými fanoušky (http://www.fczlin.com) a jsou již řadu let pevnou součástí jejich repertoáru! Jistě se mezi námi najdou i takoví, kteří tyto chorály právě z fotbalové zlínské Letné znají a právě proto by se mohly snáze uchytit.

Pro začátek jsme zvolili dva poměrně jednoduché chorály, s jejichž naučením by neměl mít nikdo extra potíže.

1) "Forza ševci"
Při tomto chorálu použijeme stejnou melodii jako při chorálu "Žlutomodří". Pro připomenutí odkaz ZDE
V čem to bude jiné? Spíkr dá kotli pokyn ať si každý buď sedne na schod za sebou nebo si dřepne. Až tak každý udělá tak se začíná:

1. Spíkr s kotlem šeptem dohromady:
Forza ševci ale ale ale ale ale ale ale ale ale
2. Spíkr s kotlem šeptem dohromady:
Forza ševci ale ale ale ale ale ale ale ale ale
3. Spíkr s kotlem na maximum a se stoupnutím dohromady:
Forza ševci ale ale ale ale ale ale ale ale ale (na plno ve stoje se toto pak 3x opakuje a konec)

Tento chorál chceme zařadit i proto, že čas od času je třeba lidi v kotli tzv. probudit a na to je "forza" jako dělaná! Opět je potřeba aby celý kotel byl jednotný, hlavně co se týče sednutí/dřepnutí.

Pozn. - Forza v italštině znamená (mimojiné) "DO TOHO" a dalo by se říct, že dnes je to již jakési "ustálené" fanouškovské heslo.

2) "Pojďme Ševci" (PAOKARA) - melodie ZDE
Jedná se o velice efektní chorál, zejména, pokud je zapojeno velké množství fanoušků, kteří se nebojí ho "jet" naplno.

Ó, pojďme Ševci!
Řveme všeci,
Když dáme góóóóól!
Žlutomodré barvy kryjou celý stadión
Tenhle chorál bude zpívat Ševců milión

(a opakovat celé dokola až do zblbnutí)

Tento chorál možná nebude ze začátku na zvládnutí úplně jednoduchý, ale pokud se chceme fanouškovsky zase někam posunout tak proč ho alespoň nezkusit? Nemusí se uchytit ani jeden, přesto by byla škoda se o to ani nepokusit nemyslíte?

I když hrajeme (zatím) ve spodní polovině tabulky, tak lidí do kotle (a na zimák) chodí stále hodně. Problém je v tom, že ne všichni se zapojují! Zkoušejme nové věci, ale hlavně se fanděním bavme.

Pro úplnost připojujeme odkaz z našeho webu, kde jsou uvedeny používané (i nepoužívané chorály).

P.S. Šiřme tento článek mezi další zlínské fanoušky ať o tom ví celý Zlín!!!
Přečteno: 14178x (naposledy 16.6.2024, 16:30) | Komentářů: 27


Komentáře k článku (27)


mirekzl(05.02.2015)
Na tu PAOKARU to chce lístečky s textem a rozdat mezi lidi.
Mě se líbí víc.

timur: Beran(27.01.2015)
já si myslím, že hlavní kouzlo Forzy je v tom, jak všichni stoupnou a naplno z toho ticha začnou řvát. A o to tam jde. Delší text je zbytečný a ani si moc nedokážu představit, co by tam jako mělo být.
Paokara slabší, ale to půjde. Chce to jen si to pořádně zažít a hlavně se to naučit

Beran(26.01.2015)
pochvala za nove chorea

1/ Forza sevci supeeer. Ale jeste by to mohlo byt lepsi. Jednak me napada nejaky delsi text a pak hlavne zapojit i sektor za branou. Zde by vsak musel byt doel pred sektorem nejaky koordinator, nebot lidi za branou se nedivaji do kotle, co se chysta, ale spise jen nekdy povzbuzuji az po tom co se kotel neco rozjede.

2/ Paokara me chytla mene, nejak nemam jeste zazity text

Chico(26.01.2015)
Hoši, bohužel diskuze o přesunech kotle je již hodně zprofanovaná a každý, kdo o tom začne mluvit, nemá moc šancí na úspěch. Já osobně jsem pro o tom mluvit a předkládat argumenty, ne se hádat ve smyslu "stojím tam milion let a posouvat se nebudu".

Jak píše Kuba, lidi neřvou, protože neřve nikdo okolo. Z vlastní zkušenosti, jak se na jednotlivé třetiny občas posunuju na jiná místa za brankou, vím, že stačí začít tleskat a roztleskáš cca 5 lidí v okruhu několika metrů od sebe. Takže možná by stačilo si to stání rozdělit na x sektorů po cca 5 m2 a do nich nasadit roztleskávače. Akorát, když to tak počítám, nevím, kdo by zbyl v rožku

Vajgars(23.01.2015)
A docela se mi líbí ,, skřítkové tesaři vylezte z mechu" jen nesmí se to řvát, ale zpívat....

Vajgars(23.01.2015)
Já bych zavedl pokřik ,,Orál Olomouc"

Pepino83: DAWE(22.01.2015)
Napriklad loni v Brne, kde fotbaloví fans zmlatili fanouska zlina, nebo treba v olomouci kamaradovi sebrali drahocenou salu z prvniho zlinskeho titulu taky fotbaloví fans. Na obou tehle hokejich jsem osobne byl, takze zadna nova ani blesk a dokonce ani novinky.cz ;) I brnaci, je nemaji radi a vi, ze jim delaji spatnou povest.

kuba 36: Chico(22.01.2015)
Ano, na tom Psinci ta první třetina nebyla lehká, málem jsem zdechl A řešení, aby si to lidi nešeptali pod nosem? Ten nos jim useknout S tím nic nenaděláš, avšak lidi podle mne neřvou proto, že je okolo ticho, ale s tím nic neuděláme no.

Avšak hlavně nerozpoutávat znova onu debatu! Ale bojím se toho, že se to tu opět strhne.

DAWE: Chico(22.01.2015)
Víme!

timur: Chico(22.01.2015)
takže čekám opět návrhy na přesun kotle za bránu. Nebo radši před bránu?

Chico: timur(22.01.2015)
jj, negativní emoce, to jsou pak ty nejlepší chorály Otázkou opravdu zůstává, jak realizovat to "nešeptat si něco pod nosem" v rámci stání za brankou. Kotel je pěkně pospolu, takže tam to jakž takž jde, ale zbytek prostě řvát nebude, protože je centrum moc daleko. Čímž se dostáváme, víme kam

timur: DAWE(22.01.2015)
v pohodě.

Já to pořád beru tak, že se to ti mladí učí a žádný učený z nebe nespadl. Ale prvotní předpoklad je ty chorály ovládat. Což často taky neplatí...

DAWE: Chico(22.01.2015)
Zásadní je spíkr - dokud bude použitelný pouze jeden a to ne na každý zápas (nic proti Timure) tak se skoro nic nezmění, protože ti ostatní si většinou jedou těch svých 4-5 věcí dokola...

timur: Chico(22.01.2015)
ještě dodatek. Zajímavé je, že "Sparta zajebaná je..." nebo "Brno Kometá...." dokážou řvát všichni (včetně stání) a to dost nahlas. Takže je to jen o tom, nešeptat si něc pod nosem, ale stejnou energii jakou dávají do urážek, dávat i do povzbuzování Ševců

timur: Chico(22.01.2015)
ono by stačilo, aby lidi v kotli nebyli posraní do toho pořádně béknout. A v momentě, kdy jedou bubny, tak je ticho úplně, protože randál už je, takže je splněné...
Ta Paokara by se krásně dala rozjet tleskáním a pak začít. No uvidíme, fakt je ten, že rytmus je pro mnohé španělská vesnice

Chico: kuba 36(22.01.2015)
Otázka, jestli to není škoda, že se na to nebubnuje, protože nejsme ani balkánci, kteří mají rytmus neskutečně v krvi, ani kapacita kotle není taková, aby se rytmus určil tleskáním. Já vím, že někdo namítne, že se furt nemůže jen mlátit do bubnu, ale tady na tom přechodu do druhé půlky to lidi mate, že se to má zpomalit - buben by je navedl.

Bohužel, fandění je na bubnech dost závislé - viz první třetině na Třinci, kdy Legenda měl megafon a byl jen jeden buben - bylo to takové nijaké.

Za mě říkám, nové chorály OK, ale alfa a omega toho všeho je, nějak vymáčknout výkon ze stání. Snažím se tam fandit s okolo stojící a fandící menšinou a moc to nejde, zvlášť poslední dobou. Samozřejmě, pokud dáme Třinci na 2:1, tak najednou všichni tleskají...

Sportski(21.01.2015)
paokara je velmi efektní, sám jsem ji zažil ve 20 tisícovém kotli a je to super, jen tak dál kluci


https://www.youtube.com/watch?v=fyLSmxfBl3s

Vejmi(21.01.2015)
Určitě PRO ikdyž u toho prvního by bylo super když se zapojí všichni časem na stání ... rozhodně lepší než "levá strana fandí s náma", tak snad to do finále budou znát všichni

DAWE: Pepino83(21.01.2015)
A jak se pozná fotbalový fanoušek jdoucí na hokej? To ti řekli na nově nebo si to četl v blesku?

btw. hlavní myšlenka v tom článku chybí a to aby se do fandění zapojovalo i STÁNÍ! Zkuste v neděli řvát i něco jiného než jen Brno Kometa - kokot vedle...

Pepino83(21.01.2015)
Klidne Vam to do oci reknu, nemam s tim problem. Ale co se tim zmeni? Rikam co si myslim. Divne je, ze skoro vzdycky kdyz je na nejakem extraligovem hokeji bordel( Brno, Hradec, Olomouc, atd.), tim mam na mysli bitka, neco rozbiteho nebo dymovnice, tak za to na HOKEJI muzou fotbalovi fanousci.

timur: Pepino83(21.01.2015)
Tak konkrétně Paokaru máme vymyšlenou už asi dva roky, pouze se zatím nedostala na pořad dne. Fotbaloví k ní mají svůj vlastní text, my se budeme pokoušet o ten náš. Není nutné hned odsuzovat vše, co je "fotbalové". Já například mám ke spoustě jejich pokřiků také výhrady, ale ty se taky na hokeji neřvou. Myslím si, že tyto dva pokřiky, o které se budeme snažit, jsou naprosto v pohodě a bude to zase trochu změna.

DAWE: Pepino83(21.01.2015)
Pojď nám to říct do očí ty hrdino...Bohužel pro tebe a tobě podobné jsou momentálně "fotbaloví chuligáni" jedni z mála co se o něco snaží

Pepino83(21.01.2015)
Za me: Hlasuji proti fotbalovym choralum na hokeji. Fotbal a ty chuligany si strcte do spic.

kuba 36: Chico(21.01.2015)
Na "Žlutomodří" se nebubnuje, jen se občas 4x bouchne do toho začátku, tj. ŽLU-TO-MO-DŘÍ

timur(21.01.2015)
Chico: ideální by bylo na tento pokřik nebubnovat vůbec Nejedná se o přetextování, ale o nový chorál s tím, že používat se budou oba. Uvidíme, zda se to chytne nebo ne. Plést by se to nemělo, ale uvidíme, třeba se to časem nějak samo vyvine

Chico(21.01.2015)
Jsem určitě pro, ale dotaz: Je dobrý nápad přetextovat již zaběhnutý chorál? (myslím Forza Ševci). Nebude to lidi mást, když už si zvykli na "Žlutomodří ale ale ale"?

Proč nezavést prostocviky k již existujícímu textu?

Dále bych u tohoto chorálu vypíchnul nutnost dobře udržet rytmus ze strany bubeníků, protože se tam střídá pomalé a rychlé tempo a v té druhé části to vždycky trochu ztratí na intenzitě, než si lidi uvědomí, že je tam ten rytmus pomalejší...

Mám ještě další návrhy a připomínky, ale to zas později Fanděme!

PHILADELPHIA 27(20.01.2015)
Super Doufám, že se to chytne.


Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generov no syst mem Webgolem za 0.7006 vte in)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-PRO, 13.8.2024, 00:00]
Dnes slaví:

Pavel Maláč51 let
Roman Meluzín52 let
Radim Tesařík50 let
Související clánky
ládné clánky
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 690