Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Legenda, asistence: Kuba 36 | před 9 lety | ... Reporty

Předposlední zápas v roce 2015 přilákal na Zimní stadión Luďka Čajky ve Zlíně letošní nejvyšší návštěvu 6036 diváků. Viděli jsme převahu domácích, sporné zákroky, ještě spornější verdikty, krásné góly a vyrovnané drama se šťastným koncem pro domácí.

Na úvod předcházelo zápasu ještě slavnostní předání výtěžku ze sbírky pro legendárního zlínského hráče Jaroslava Otevřela. Samotný zápas se pro domácí barvy vyvíjel poměrně dobře. Od samého začátku utkání jsme byli svědky převahy ševců. Šancí měli snad až příliš, ale v síti Bruslařského klubu skončila v první třetině jen jediná. Byla to střela Robertse Bukartse ze třetí minuty zápasu, když se jmenovaný „Buky“ po luxusní spolupráci s Petrem Holíkem bleskurychle prosadil v přesilovce. Vedoucí gól domácích musel být náležitě kompenzován. Proto se po následné akci boleslavských, kdy vyhodili puk přes všechny čáry a nejbližší hráč hostí po něm zjevně nešel, nepochopitelně neodpískalo zakázané uvolnění. Což posvětil gestem také hlavní rozhodčí, čehož hosté rázně využili a překvapili zkoprnělé domácí vyrovnávacím gólem Musila v 8. minutě. Přes pokračující převahu zlínských skončila první třetina nerozhodným stavem 1:1.

Ve druhé třetině se obraz hry příliš nezměnil. Domácí měli opět více ze hry, sudí pískali jak na nádraží, hosté pletli z lejna bič. Po pěti minutách druhé části hry konečně zabodoval také Martin Matějíček, jehož nadvakrát tečovanou bombu od modré nakonec do sítě usměrnil Ondra Veselý. Zfrustrovaný jmenovec slavnějšího krajánka z NHL Voráček neudržel po inkasovaném gólu nervy, dostal tak po držce. Hned poté, díky podivnému metru sudích, místy křivému jak klika od polepšovny, šli domácí opět do oslabení . Náš slávistický oblíbenec Klepejš, nyní hájící barvy Bolky, využil početní výhody a opět srovnal. Ševci se s remízou nehodlali smířit a neustále kroužili kolem černozeleného slalomu před sebou. Některé domácí střely našly i cíl, ovšem zazvonily jen o tyčku. Tedy až do pohotové dorážky Veselého, jenž se prosadil podruhé v utkání a Zlín tak zase vedl. Hned poté navíc šel trestat jednoho ze soupeřů za krosček na Čachyho, a že z toho byla mela. No a paradoxně z toho navíc byla i přesilovka pro nás!

Ve třetí třetině jakoby domácí polevili. Přestože stále vedli a měli více ze hry, boleslavští nenápadně přebírali otěže zápasu a v nejnevhodnější okamžik udeřili. Pacovského střela prošla Šturymu bůhví kudy a domácím chybělo ke třem bodům přesných 223 sekund. Na zlínských hráčích bylo vidět odhodlání naplno bojovat za každou cenu a závěrečný nápor tomu nasvědčoval. V posledních třech minutách zápasu domácí svého soupeře zcela odzbrojili a zamkli jej v pásmu. Petrovi Holíkovi se povedl neuvěřitelný kousek, když ve svém posledním střídání v normální hrací době spálil během deseti vteřin tři šance za sebou, když postupně trefil boční síť branky, levou tyč a břevno!

Ztráta plného bodového zisku bolela, a to jsme ještě šli hned v úvodu prodloužení do oslabení. Boleslavský kolotoč jsme však přečkali a opět jsme si v závěru prodloužení vytvořili převahu. Gól však nepadl a tak rozhodovaly samostatné nájezdy.

Nalosovali jsme si první nájezd a branku blíže ke kotli. Jako první se rozjel Holas a konečně si spravil chuť po té smolné sérii ze závěru třetí třetiny: mazácky zakončil mezi betony. Jeho protějšek Pacovský za hromového pískotu nedal. Bouřivě pozbuzovaný Roberts Bukarts provedl další ze svých pověstných kliček a opět zasunul novopečenému reprezentantovi puk mezi betony. A jelikož hostující Jarůšek rovněž nedal, zvítězil tak PSG Zlín nad BK Mladá Boleslav po samostatných nájezdech 4:3.

A co nás čeká nyní? Sejdeme se u starýho Růžičky!