Příští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
PRO
úterý 13.8.2024, 00:00
příprava

ZVO
Hosté
ZLN
čtvrtek 15.8.2024, 00:00
příprava
Narozeniny
Berry [14. 7. - 34 let]
Bruma [14. 7. - 20 let]
brumík [14. 7. - 20 let]
forever27 [14. 7. - 25 let]
Lord Loki [14. 7. - 52 let]
Mersii [14. 7. - 35 let]
Novák [14. 7. - 37 let]
Rododendron [14. 7. - 111 let]
Todak [14. 7. - 31 let]
vsetin1 [14. 7. - 43 let]
Svátky
hobzovka [karolína]
Karol [Karolína ]
Karoliina [Karolína]

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodChico | před 17 lety | ... Minireporty

Minireport: Zlín - Sparta Rád bych tímto článkem začal šňůru dalších podobných, které krátce a výstižně komentují zápasy zlínských borců. Nechci erudované reporty žurnalistů profesionálů, které mnohdy vyznívají až příliš stroze a komisně, ale fanouškovské reporty - tak jak to vidí lidé z hlediště a jak na ně zápas působí se vším všudy. Dnes začnu prvním, a myslím, že nakonec velmi povedeným, zápasem proti Spartě.

Jako první věc mě napadá nervozita. Spousta přihrávek nenašla adresáta, spousta akcí končila ve slepé uličce nepochopení. Hokejisté měli jednu výhodu: tohle diváci asi čekali, vždyť jde o první ostrý zápas. A možná jim to prominou i v pár dalších kolech. Pak už by měla souhra vypadat lépe.

Dvě třetiny byla Sparta podle mého názoru mírně lepší, hlavně v přesilovkách uměla držet puk a zahrozit. Ševci se trochu hledali a po počátečním nadějném tlaku měl Duba stále míň práce. Snaha ale byla a ta nakonec rozhodla.

Silou vůle Kubiš dotlačil puk (kudy???) za Dubu a v tom se, myslím, něco zlomilo. Sparta zůstala trošku zaskočena a bojovnost Ševců byla odměněna druhým gólem.

Byl to typický zápas, kdy poražený musí (a snad právem) žehrat na trochu smůly, protože tušil, že by mohl bodovat. Ale bohužel...

Sudí podle mne celkem rozumný, ale neodpustím si jednu poznámku: to vyloučení čtyři minuty před koncem bylo až moc okaté :-)

Náš nový (nebo "nový") tým se teprve skládá a tak na hodnocení jednotlivců je moc brzo - jen, co jsem stačil postřehnout: Baláž ještě bude chtít pár zápasů a bude střílet, pokud mu bude někdo (kdo asi?) dobře nahrávat. Líbil se mi Ježek, umí zavést puk, Ičo klasický nadstandard, trošku jsem hledat starého dobrého Rachnu, Keson taky v obraně občas zakolísal, ale to vše bylo (doufejme) zásluhou startu do sezony. Bude líp.

Předposlední zastávka padne na diváky - musím říct: paráda. Ale potvrdím to, až se takové návštěvy stanou standardem. Takže bravo a přijďte příště zas. Choreo muselo být skvělé, na fotkách vypadá very good. Škoda, že jsem stál příliš blízko transparentům, takže z jejich obsahu jsem moc neměl :-(

A závěrem pár postřehů z koukání po zimáku. Trošku se to hýbe dobrým směrem, někde úřadoval štětec a barva, jinde se upravovalo na místech, kam normální fanoušek stejně nevkročí. Podivuhodná změna se udála ve strategii návštěvnosti: na třetí třetinu se už nechodí zadarmo. Kdo z nás toho kdy využíval, ale i tak je to věc k zamyšlení. Hymnu kvituji s povděkem, dalo se to čekat a když už z toho vedení chtělo mít tak velké překvapení, měli celou věc lépe tajit. Takto si to cvrlikali i vrabci na střeše ZSLČ :-) Otázka zní, zda jsme Berani nebo kdo vlastně. Pokud ano, trochu mi chybí beran ve znaku... Ale to už je pozdě bycha honiti... Co se týče vylepšení výbavy pro samotné užívání zápasu, tak: světla svítí, klakson troubí, stěrače stírají, bedny hrajou možná o něco líp (tak jako v SAZCE to nikdy nebude :-) ), takže hodnotím kladně. I když někdo jistě namítne, že se toho moc nezměnilo...

No a věci, které nepotěší: hodiny stále nefungují a ta stará ohavná síť za brankou je pořád noční můrou všech stojících fandů, na kluzkých plošinách za brankou směrem k tunelu se dá pořád spolehlivě přizabít a fronty na lístky nemizí se začátkem utkání...

Toť pro dnešek vše, těším se na další minireport z pera někoho z fanoušků.

Prohlédněte si fotografie ze zápasu, které pořídil nový HFC fotograf Azik.
Přečteno: 7271x (naposledy 14.7.2024, 12:10) | Komentářů: 3


Komentáře k článku (3)


Eliška: Chico(16.09.2007)
K těm hodinám už kdysi bylo vyjádření na oficiálním webu v dotazech - bylo tam něco jako, že v éře mobilních telefonů nejsou hodiny potřeba. Ale byly by tam teď hezké, modré na žlutém pozadí

Chico: Jarda007(16.09.2007)
Taky doufám, protože se na domácí zápasy hned tak dostávat nebudu. Tenhle jsem si nemohl nechat ujít

Jarda007: Chico(15.09.2007)
Tomáši doufám, že v tom nezůstaneš sám. Jinak na transparentu za brankou bylo napsáno: KAŽDÁ ÉRA JEDNOU KONČÍ - ALE LEGENDA ZŮSTÁVÁ. Nevím jestli to bylo myšleno na Berana, nebo na Legendárního vůdce .
Protože jsem sledoval přes prázdniny dění na ZS docela s obavami jsem sledoval postup menších a větších oprav, úprav, rekonstrukcí.
Mne nefunkční hodiny nevadí, mám hodinky, jsem však rád, že po několika sezonach je na ZS vymalováno, jsou upraveny vstupy, natřeny ochozy a možná další věci co nevídíme.
Co je pro mne osobně však největším překvapením je přístup g.sponzora jako fanouška zlínského hokeje


Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generov no syst mem Webgolem za 0.3346 vte in)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-PRO, 13.8.2024, 00:00]
Dnes slaví:

Martin Jenáček49 let
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 690