Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Narci, Kuba 36 | před 8 lety | ... Reporty

V pátém kole se Zlín potkal na domácím ledě s trápící se Plzní. Ta se ocitla v situaci, která nám byla dva roky vlastní: do začátku nové sezóny vstoupila nešťastně a bez bodů. Její cíl pro tohle utkání byl tedy více než jasný – aspoň bod. Zlínští hokejisté tak obnovili své léčitelské schopnosti a darovali soupeři tři body poměrem 1:2.

První třetinou začal zápas poměrně pozvolna. Přestože se oba celky dostaly do několika šancí, padl pouze jeden jediný gól. U zlínských hokejistů se navíc občas zdálo, že se jim bruslit příliš nechce. Do první výrazné šance se dostal Kubalík už v první minutě hry po chybě Blaťáka. Ačkoli se do jedné z mnoha příležitostí pro vstřelení gólu dostali i Holík a Vlach na straně domácích, Kracík nebo znovu Kubalík na straně hostí, ani jeden z celků nedokázal prostřelit ani jednoho z brankářů až do patnácté minuty. Bohužel pro ševce šlo o střelu z hokejky plzeňského hráče Coltona Yellow Horna. Do největší šance na straně Zlína se jednoznačně dostal Kotvan, kterému nahrál jeden ze spoluhráčů a neměl před sebou nikoho, ovšem zazmatkoval a gól z jeho pozice nepadl. Nejvíce otloukaným hráčem první třetiny byl jednoznačně Očko, který se na střídačku ploužil alespoň třikrát.

V průběhu první třetiny i celého zápasu bylo fandění v kotli poněkud… neuspokojující. Džus za megafonem si hned několikrát stěžoval, že se snaží jen dvacet, třicet lidí, a zbytek kouká do mobilů. I přesto se však snažil celý zápas hecovat a do některých chorálů se zapojilo tolik lidí, že se nesly celým zimákem. Nebyla to však většina.

Na začátku druhé třetiny do zlínského kotle zavítala vzácná návštěva až z daleké Sýrie. Jednoznačně patřila mezi nejhlasitější fanoušky, ačkoli je otázkou, zda křičení „Allahu Akbar“ lze považovat za hodné hokejového utkání. Moc jsme ale neprovokovali, osoba to byla totiž značně VÝBUŠNÁ. Navíc neměla ani jednu ruku, což velmi hlasitě komentovala: „Víte, jaké to je, být bez ruk?“, na což až v průběhu druhé části příchozí Legenda odvětil: „No, vím...“ Chvíli se nesl pokřik „Táhni do Sýrie, už tě máme dost,“ onen Sýrijec s převzatým migračním jménem Zvolen ale obalen dvěma šálami přes držku nereagoval, popadl paličky a začal bubnovat.

Celé prostřední dějství velmi připomínalo již odehrané první. Sice se Zlínští zlepšili v bruslení i hře samotné, přesto se hrálo ze strany na stranu, šancí nebylo mnoho. Zkoušeli se prosadit Honejsek, který se však nedokázal dostat přes Machovského, Kadlec, který trefil břevno, nebo Kratěna. Úspěšný byl pouze Robert Říčka, který v předposlední minutě třetiny srovnal na 1:1 a vykřesal naději ševcům.

Do třetí třetiny šly oba týmy od nuly s cílem se dostat do vedení a urvat pro sebe body. Bohužel i v tomto zápase jsme se dostali do situace, kdy jsme obdrželi hned zkraje třetiny gól a už jsme na něj nedokázali najít odpověď. O vítěznou střelu Indiánů se zasloužil Ondřej Kratěna. Kašík podával celý zápas výborné výkony, o čemž svědčí i několik vychytaných tutovek. Bohužel nám do konce zápasu nepomohlo nic – ani spousta šancí, ani oddechový čas, ani chvilková power-play. Poslední vteřiny se navíc dohrávaly u Kašíkovy brány. Roman Vlach navíc ze zdravotních důvodů nedohrál.

Fanoušci odcházeli před dlouhou pauzou nepotěšeni další prohrou, o to s větším očekáváním od hokejistů do zápasů, které ševce po ní čekají. Nezbývá než doufat, že se zlínský celek nevyřadí z formy, hodí za hlavu obě prohry, ale poučí se z nich, a půjde si proti Spartě pro výhru.