Příští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
PRO
úterý 13.8.2024, 00:00
příprava

ZVO
Hosté
ZLN
čtvrtek 15.8.2024, 00:00
příprava
Narozeniny
cask25 [21. 5. - 52 let]
cml [21. 5. - 43 let]
Čecháček [21. 5. - 30 let]
Ignatius [21. 5. - 37 let]
Kafka [21. 5. - 59 let]
Ladys [21. 5. - 54 let]
nitro [21. 5. - 30 let]
Rodney [21. 5. - 27 let]
Satek [21. 5. - 28 let]
Slávek [21. 5. - 34 let]
ZdencekVHK [21. 5. - 52 let]
Svátky
doly [Monika]
jenys [Monika]
mamrisa [Monika]
moncad [Monika]
Mondasekh [Monika]
mončad [Monika]
Monďásek [Monika]
Moninka [Monika]
monis09 [Monika]
Monuše [Monika]
mony [Monika]
Móňa [Monika]
Moňule [Monika]

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodNarci | před 7 lety | ... Reporty

V pátečním zápase Zlínu proti pražské Spartě odbila pátá, radovat se z ní ovšem mohli soupeři. Navzdory tomu, že Ševci byli polovinu zápasu útočnějším celkem, nepodařilo se jim z jejich tlaku vstřelit ani jedinou branku. Na zápas si našlo cestu kromě pěti tisíc zlínských fanoušků i kolem pětadvaceti fanoušků z Prahy, kteří sice nebyli slyšet a téměř ani vidět, radost si však nejspíš užili i tak.

Bubnů se hned na začátku ujali Legenda s Jardou, megafon si po zprovoznění vzal Zvolen. Na stání i do kotle přišlo poměrně dost lidí, značnou část tvořili mladší fanoušci, kteří využili týdenního volna. Ještě před začátkem utkání se několikrát od fanoušků za brankou ozvalo „Sparta zajebaná jee…“, hráči s Billou na hrudi se také dočkali potěšujícího pískotu na přivítanou.

Před startem utkání se za potlesku všech předal šek na onkologii a věnovala se minuta ticha uctění památky Josefa Augusty, který mimo jiné trénoval i ve Zlíně.

Legenda se na začátku ujal velkého bubnu, později ho vyměnil za svůj tradiční. Pořád dokola se od některých za bránou šířil již zmíněný pokřik proti Sparťanům, to však brzy utnul Zvolen, který s megafonem rozeřval stání. A že to stálo za to! I díky chybějícím bubnům pražských se naše chorály nesly a šly pořádně slyšet. Napětí gradovalo, když se Ševci na ledě dostávali do dalších a dalších šancí.

V jedné z takových se ocitl Buky, ovšem neskóroval a navíc byl faulován, což někdo zapomněl odpískat, o pár minut později se nám podařilo trefit tyč. I díky tomu začali všichni skandovat: „My chceme gól!“, načež Jarda ve chvíli, kdy sparťanští najeli do svého útočného pásma, poznamenal: „Oni nám ho dají.“ Bohužel nejspíš netušil, jak pravdivé tohle prohlášení bude.

Do konce první třetiny se zlínští ocitli ještě v několika šancích i sporných situacích, přesto z toho gólově netěžili. I tak jim patřil potlesk fanoušků, když odcházeli do šaten. Během přestávky si všichni užili dlouhých front v bufetech, ale víceméně každý se dočkal a došel zpátky na značku najezený a s pivem v ruce.

Od druhé třetiny se také přidal třetí buben, paličky v ruce třímal Fredy. Do její poloviny se nic významného nedělo, pak dala Sparta svůj první gól. To nesmírně rozčílilo Legendu, který nadávkami skutečně nešetřil. Zvolenovi přestal fungovat megafon a tak se do rozeřvávání zničehonic pustil Džusíček stojící za bránou. S vlastním megafonem se mu podařilo probudit trochu otupělé fanoušky a zlepšit atmosféru.

Pak ovšem přišel další moment, co ji srazil. Sparta vstřelila další gól, který spoustu lidí překvapil. Legenda pokračoval ve svém nadávání na všechno a všechny, což korunoval hlasitým „Táhněte do bufetu!“ na každého, kdo se rozhodl, že tahle třetina mu už nemá co nabídnout.

Ta třetí nezačala o moc lépe, neboť už ve čtyřiačtyřicáté minutě Sparta opět zvyšovala vedení. Lidé víceméně mlčeli, oproti první třetině to byla bída. Občas se někdo probudil, ovšem i díky nefungujícímu megafonu Zvolena se nic extra nedělo, Džusíček ve svých snahách také nepokračoval. Všichni zlínští byli z průběhu zápasu poměrně frustrovaní, spousta fanoušků byla navíc naštvaná. To se ještě umocnilo čtvrtým a následně pátým gólem Sparty.

„Pátá… právě teď odbila...“ znělo hned od několika lidí s trpkým úsměvem. Byl to moment, při kterém se k odchodu ze stadionu rozhodlo nejvíce lidí, ačkoli nelze upřít, že někteří v čele se Zvolenem ještě měli snahu zápas se ctí zakončit. Na ledě se však pomalu dohrávalo. Sice se zlínští k pár pěkným možnostem snížit ještě dostali, ani jednou se jim ale nepodařilo zakončit. I na závěr utkání Legenda mířil pár svých vybraných nadávek, kterými okořeňoval průběžně celý zápas. A navzdory tomu, že se nevyhrálo, kotel si neodpustil Vysoký jalovec a potlesk hráčům.0 5
Zlín Sparta
Hráno: 17.2.2017, v 17:30, Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín


Přečteno: 4699x (naposledy 21.5.2024, 04:02) | Komentářů: 0


Komentáře k článku (0)


Zatím žádné komentáře

Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generov no syst mem Webgolem za 0.3263 vte in)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-PRO, 13.8.2024, 00:00]
Dnes slaví:

Luboš Horčička45 let
Související clánky
ládné clánky
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 690