Příští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
PRO
úterý 13.8.2024, 00:00
příprava

ZVO
Hosté
ZLN
čtvrtek 15.8.2024, 00:00
příprava
Narozeniny
avtebul [12. 6. - 64 let]
Bagřík [12. 6. - 38 let]
Brahma [12. 6. - 34 let]
Kobča [12. 6. - 29 let]
KOLIVO [12. 6. - 49 let]
MarV12 [12. 6. - 29 let]
Ondra12 [12. 6. - 29 let]
Roty [12. 6. - 47 let]
tyrion [12. 6. - 43 let]
Vaša [12. 6. - 29 let]
Vedrys [12. 6. - 29 let]
Svátky
Dnes slaví: Antonie

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodNarci | před 7 lety | ... Reporty

V neděli se odehrálo utkání mezi Třincem a Zlínem, ze kterého bodově braly oba týmy, ačkoli vítězným celkem se stali Oceláři. Na utkání si našly cestu hned tři autobusy zlínských fanoušků a další dorazili po vlastní ose. Sektor pro hosty byl plný a byl slyšet i ve chvíli, kdy jsme na ledě prohrávali. I přesto, že Ševci podlehli v prodloužení 2:1, stál tento výjezd za to. Pojďme si ho společně připomenout!

Vyjíždělo se chvíli před polednem po tradičním sraze na zimáku. Cesta probíhala v poklidném duchu, byla plná dobrého piva a v určitých úsecích cesty také oblíbených pokřiků, především pak „Zapalté Vsetíííín…“ se opakovalo hned několikrát. Od dalších autobusů jsme měli info, že už vyjeli, ale to štěstí potkat se jsme měli až ve Werk aréně.

U té jsme byli dříve, takže jsme zaparkovali a odebrali se dovnitř, kde se nás pět a půl klepalo zimou, takže ti, co si nevzali bundu, velmi litovali. Do začátku zápasu zbývala ještě hodina, během které většina lidí ťukala do mobilů a popíjela tamní pivo.

Hned v úvodu se s megafonem představil Džusíček, bubnů se ujali Legenda se Zvolenem, nezvykle se s nimi však usadili až v páté řadě. Některé během zhasnutých světel napadl senzační nápad zapálit pyro, které vedle mantinelu hasili hasiči, své snahy něco zapálit naštěstí nikdo naopakoval.

Zlínských fanoušků byl plný sektor, který s přehledem využíval velkého počtu funkčních hlasivek a dařilo se mu přeřvávat kotel domácích. Sice nás hodně zamrzel gól Třince, který vůbec nemusel padnout, přesto snad nikdo nepolevil v povzbuzování zlínských hokejistů. O jedné z komerčních přestávek se pak roztáhlo choreo, které přivezla druhá posádka.

Druhá třetina byla o něco poklidnější, jako tomu tak často bývá. Většina fanoušků dorazila až v průběhu třetí minuty, fandění se v tu chvíli začalo mírně rozcházet. Nahoře řvali lidé něco jiného než dole a ačkoli obojí znělo dost nahlas, společně se to pochopitelně nedalo. Naštěstí pro všechny se tohle rozcházení v pokřicích smazalo ve chvíli, kdy se podařilo Ostřížkovi vstřelit vyrovnávací gól na 1:1.

Chvíli na to poslal Hrubec, brankář Třince, puk do zakázaného uvolnění, na což někdo nezapomněl poznamenat: „Díky, Šimone.“ Shoemakers se pustili do skákání a předvádění trhavých pohybů, což moc neoslovilo některé fanoušky, kteří se pustili do jejich parodování. Objevil se dokonce jeden do půl těla svlečený chlap, který pohoršil některé kolem sebe.

O přestávce před poslední třetinou měly vystoupení roztleskávačky s jednou zpěvačkou, které pobláznily hlavu nejednomu fanouškovi. Lečigou z nich byl tak nadšený, že jim zatleskal ve stoje a neodpustil si pár hlasitých „Super!“, což velmi pobavilo Tommyho, který si neodpustil poznámku o thajských ženách.

Třetí třetina začala ještě unyleji než ta druhá. Lidé se do hlediště šourali pomaloučku, navíc zavládlo poměrně ticho, které pak znovu vystřídaly dva různé pokřiky. Od lidí blíže ledu se neslo „Zkuurveenýý Třinec!“, zatímco nahoře se skandovalo „Bojovat, hoši, bojovat!“. Jeden pokus o Forzu nám celou zkazil komentátor, který do ní kafral, a nakonec písnička, kterou si začali zpívat i žluto-modří.

Do konce třetiny se pak vše neslo v poměrném klidu, až poslední dvě minuty přinesly hned dvě dramatické situace. Tou první bylo pochopitelně zbytečné vyloučení Tomáše Žižky, díky kterému jsme hráli v oslabení a mohli jsme přijít o všechny tři body těsně před závěrečnou sirénou. Většina lidí však nevěděla, kam s očima, protože další tragédie se odehrávala hned za mantinelem.

Kody, který v sobě měl kapku alkoholu, totiž nějakým nedopatřením zakopl a kromě jedné sedačky ho pod schody zastavil právě až mantinel, do kterého narazil hlavou. Okamžitě se k němu seběhli tři sekuriťáci, kterým se ho podařilo dostat na čtyři a pak ho zvednout a odvést pryč. V tu chvíli se opět věnovala plná pozornost hokeji, třetina skončila bez skórování kteréhokoli celku a šlo se do prodloužení.

V tom se toho už nijak zvlášť nestalo. Jediný okamžik, který je třeba vypíchnout, je gól Třince, díky kterému si Oceláři zajistili dva body a který rozjásal domácí publikum. Někteří se se zápasem rozloučili pokřikem „Polské kurvy!“, jiní dali přednost potlesku pro hráče a spořádanému odchodu k autobusům.

Tam jsme se dozvěděli, že Kody s námi do Zlína nepojede, protože má podezření na mírný otřes mozku. Přijela si pro něj sanitka, zatímco někteří měli potřebu venku zapálit ještě jedno pyro, což řešili hasiči. My se naskládali na naše místa a v plném počtu mínus Kody jsme se vydali zpět na cestu do Zlína. Tu nám všem zpříjemňoval jeden chlap, co měl potřebu mlít páté přes deváté, řvát, nabízet všem kolem sebe maso a navíc popisovat veškeré své tělesné procesy. Lahůdka.

Navzdory tomu však vše probíhalo v relativní pohodě. V myšlenkách už byli všichni u úterního utkání ve Vítkovicích, na které se též pořádá výjezd. Nezbývá než doufat, že i z něj Ševci dovezou cenné body.2 1 pppp
Třinec Zlín
Hráno: 19.2.2017, v 15:00, Werk aréna Třinec, Třinec


Přečteno: 4837x (naposledy 12.6.2024, 20:48) | Komentářů: 0


Komentáře k článku (0)


Zatím žádné komentáře

Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generov no syst mem Webgolem za 0.6817 vte in)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-PRO, 13.8.2024, 00:00]
Dnes slaví:

Michal Vodný33 let
Související clánky
ládné clánky
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 690